İZMİR HABERLERİ

Ödemiş Anaokulu Kışlık Yiyeceklerini Kendisi Hazırladı

IHA
18.09.2015 - 13:54Son Güncelleme :

ÖDEMİŞ ANAOKULU, 'BESLENME DOSTU OKUL' PROJESİ KAPSAMINDA KIŞLIK YİYECEKLERİNİ KENDİSİ HAZIRLADI.

IHA

Ödemiş Anaokulu, ’Beslenme Dostu Okul’ projesi kapsamında kışlık yiyeceklerini kendisi hazırladı.
Ödemiş Anaokulu, öğrenci beslenmesi konusunda yeniliklerini sürdürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde yürütülen ’Beslenme Dostu Okul’ projesi kapsamında ’Beslenme Dostu Okul’ sertifikasını 2013 yılında almaya hak kazanan anaokulu, kışlık yiyeceklerini ise kendisi hazırladı. Salça, tarhana, reçel gibi yiyecekleri hazırlayan okulun velileri de, bu durumdan oldukça memnun kaldı.
Okul Müdürü Mahmut Altay, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği bu projeyle, okullardaki öğrencilerin sağlıklı beslenmesi, hareketli yaşamın teşvik edilmesi, obezitenin önlenmesi, sağlıklı yaşam alışkanlıklarının kazandırılmasının amaçladığını belirtti.
Altay, "Okul öncesi eğitim dönemi beslenme alışkanlıkları kazanmaları açısından oldukça önemli bir dönem. Erken yaşlarda kazanılan doğru beslenme alışkanlığı, çocuklarımızın yaşam boyu davranışı haline geliyor. Toplumların sağlıklı gelecekleri için temel, sağlıklı yetişmiş çocuklardır. Çocukların sağlığı ve sağlıklı yetişkinler olabilmesi, anne karnından başlayarak sağlıklı bir ortamda büyümelerine bağlıdır. Bu dönem beslenme alışkanlıklarının temelinin sağlamlaştırıldığı en önemli dönemdir. Bizde Ödemiş Anaokulu olarak öğrencilerimizin sağlıklı ve doğal beslenmeleri için kışlık hazırlığımızı yazdan tamamladık. Mutfağımızda kullandığımız salçayı, tarhanayı, çilek, şeftali reçellerini öğrencilerimizin damak tadına uygun bir şekilde hazırladık. Buradaki asıl gayemiz öğrencilerimizi doğal beslenmelerine katkı sağlamaktır. Hiç bir katkı maddesi, renklendirici gibi maddeler kullanmadan güvenle yiyeceklerini tüketmelerini sağlamaktır. İmkânlarımız ölçüsünde beslenme konusunda yeniliklerimizi sürdüreceğiz. Okul olarak öğrencilerimizin sağlıklı beslenmesine çok önem veriyoruzBuradaki asıl gayemiz öğrencilerimizi doğal beslenmelerine katkı sağlamaktır. Hiç bir katkı maddesi, renklendirici vb madde kullanmadan güvenle yiyeceklerini tüketmelerini sağlamaktır. İmkânlarımız ölçüsünde beslenme konusunda yeniliklerimizi sürdüreceğiz. Okul olarak öğrencilerimizin sağlıklı beslenmesine çok önem veriyoruz. Buradaki asıl gayemiz öğrencilerimizi doğal beslenmelerine katkı sağlamaktır. Hiç bir katkı maddesi, renklendirici vb madde kullanmadan güvenle yiyeceklerini tüketmelerini sağlamaktır. İmkanlarımız ölçüsünde beslenme konusunda yeniliklerimizi sürdüreceğiz. Okul olarak öğrencilerimizin sağlıklı beslenmesine çok önem veriyoruz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Ödemiş Anaokulu Kışlık Yiyeceklerini Kendisi Hazırladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 13 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ödemiş Anaokulu Kışlık Yiyeceklerini Kendisi Hazırladı haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:42
  • Guneş
   07:19
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:10
  • Akşam
   18:34
  • Yatsı
   19:59
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı