Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ödeme yapıldı istifa rafa kalktı

Ankaragücü Teknik Direktörü Ümit Özat'ın kulüpten alacakları için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvurmasının ardından Ankaragücü yönetimi son günde Özat'a 340 bin Euro ödedi.

ERCAN ATA - ANKARA / DHA
SON GÜNCELLEME

Ümit Özat'a 2010 yılından 125 Bin, 2011 yılından ise 60 Bin Euro olan alacakları yatırılmadı. Hikmet Karaman konusunda da aynı tutum ve davranışları sergileyen Ankaragücü yönetimi Karaman'a normal alacağının 5 katını ödemişti.

Alacaklarının tamamını isteyen, hiçbir şekilde tazminat ve haketmediği parayı almayacağı yönünde açıklama yapan Özat'a 11 aylık alacaklarından fesih hakkını kullanmaması için Ankaragücü yönetimi tarafından paranın bir bölümü ödendi.

Manisaspor maçında yaşanan olayların ardından istifa edeceğini ifade edip alacakları için Futbol Federasyonu'na başvuran Ankaragücü Teknik Direktörü Ümit Özat'a dün ödeme yapılmasaydı genç teknik adam sözleşmesini tek taraflı fesh edip 3 yıllık sözleşme bedelini talep etme hakkı kazanacaktı. Yaşanan gelişmelerin ardından Ankaragücü yönetiminin artık Ümit Özat'ın avukatı ile muhatap olacağı öğrenildi.

Öte yandan Ümit Özat'ın geçen yıldan elinde 5 tane 25'er bin euroluk senet bulunduğu ve bunlarında ödenmediği belirtildi.

Yaşanan bu gelişmelerden sonra daha önce istifa edeceğini açıklayan Ümit Özat'ın yönetimin bu tavrı karşısında istifa edip etmeyeceği merak konusu oldu. Bugüne kadar olan süre zarfında yönetimin Özat'a karşı yaşanan olaylarda Özat'ın arkasında durmaması, kulüp başkanı Ahmet Gökçek'in Ankara'da olmaması ve her konuda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in ön planda olması dikkat çekti. Özat'ın bu saatten sonra istifa etmeyi düşünmediği ve Ankaragücü yönetiminin sözleşmeyi karşılıklı olarak fesh etmediği sürece görevinin başında olacağı öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz