Gündem Haberleri

GÜNDEM

  OdaTV operasyonuna protesto

  Mustafa ÖZDABAK/İSTANBUL, (DHA)
  14.02.2011 - 16:10 | Son Güncelleme:

  GÜMÜŞSUYU’ndaki Odatv’de saat 06.00’da, Organize Şube ile Bilişim Suçları ve Sistemleri Şube müdürlükleri tarafından yapılan operasyonu, bina önünde açıklama ile protesto eden İşçi Partisi (İP) Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel, "Basının üzerine operasyon yapılmaktadır. Tertibi yapanlar, altında kalacak" dedi.

  Polisin güvenlik önlemi aldığı Odatv önüne bir grup partili ile birlikte saat 14.30’da basın açıklaması yapan Erkan Önsel şunları söyledi:

  "Bugün Odatv yöneticileri, başta sayın Soner Yalçın olmak üzere Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, ve Ayhan Bozkurt, gözaltına alındı. Neden? Zir Vadisi mahkemesinde, Yarbay Mustafa Sönmez’in sunduğu görüntülerden sonra, gerçek bütün çıplaklığı ile ortaya çıkmıştı. Polislerin kendi aralarında yaptığı konuşmalardan, kendilerini Amerikalılar’ın, Amerikan ajanlarının eğittiği ortaya çıkmıştır. Yurtsever, cesur gazeteci sayın Soner Yalçın ve arkadaşları büyük bir basın görevi yapmışlardır. Bu Amerikan ajanlarının eğittiği Türk polislerini, açığa çıkarmış ve kamuoyuna duyurmuşlardır. Bu olayla da artık görülmüştür ki başta Ergenekon Davası, Kafes, Poyraz gibi tamamen tertip ve uydurmalarla, ortaya konulmuş olan davalarda, bizzat Amerikan ajanları görev yapmaktadır. Bu baskın bunun için düzenlenmiştir. İşte size Tayyip Erdoğan’ın ileri demokrasisi budur. Bunun adına faşizm denir. Bu tertibi yapanlar, Ergenekon, Kafes, Poyraz gibi, uydurma davaları yapanlar, esasında bunu uygulayan savcılar, Türk Silahlı Kuvvetleri’ni ve İşçi Partisi’ni bu tertibin merkezine koyduklarını açıklamışlardır. Ama olay bundan mı ibarettir? Bu tertip bütün millete karşı yapılmaktadır. Bakın işte görüyorsunuz. Bu yiğit gazeteciler, cesur ve yiğit gazetecilik yapmışlardır. Gerçeği, eğmeden, bükmeden tüm kamuoyuna duyurmuşlardır. Bu suç mudur? Bu alçaklık değil midir? Onlara yapılan bu tertip alçaklık değil midir? Başta Sayın Soner Yalçın olmak üzere, bu yiğit ve cesur gazetecilere bütün basının sahip çıkmasını, basın olarak ayağa kalkmanızı istiyoruz. Bu Türkiye’nin , milletimizin de isteğidir. Türk basını bu duruma sessiz kalamaz. Bütün basınımızı, birleşmeye ve bu alçakça tertiplere karşı mücadele etmeye çağırıyoruz. Buradan da ilan ediyoruz. Bu millete karşı Tayyip Erdoğanlar zulüm mü yapacak? zulum mü yapıyor? Biz orada olacağız."

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı