RİZE HABERLERİ

Odalar Yeşil Yola Sahip Çıkacak

IHA
08.07.2015 - 16:45Son Güncelleme : 08.07.2015 - 16:46

RİZE'NİN SORUNLARINA ORTAK ÇÖZÜM ÜRETMEK İÇİN BİR ARAYA GELEN RİZE'DE Kİ ODALAR YEŞİL YOL PROJESİ'NE DESTEK OLMA KARARI ALDI.

IHA

Rize’de Ticaret Borsası ve Ticaret Odaları, ilin sorunlarına çözüm üretmek adına müşterek yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirdi.
Rize Ticaret Borsası Salonu’nda düzenlenen müşterek toplantıda Rize’nin sorunları masaya yatırılarak ortak bir sonuç bildirgesi oluşturuldu. Sorunların çözümü noktasında atılacak adımların yazılı olduğu bildirge; Rize Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ömer Ofluoğlu, Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, Çayeli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güngör Sarı, Pazar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Memoğlu, Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Eksilmez tarafından imzalandı.
Oy birliği ile kararlaştırılan ve bildirgede yer verilen karar maddeleri ise şunlar:
Ticaret Borsası tarafından sürdürülen, çay kanunu, KDV İndirimi, Çay İhtisas Borsası kurulması çalışmalarının desteklenmesi. Yeşil Yol ile ilgili halkın bilinçlendirilmesi ve aksayan çalışmaların giderilmesi konusunda çalışmalara katkı sağlanması. Ekonomik istikrarın sürmesi, belirsizliğin ortadan kaldırılması için oda ve borsa yöneticileri olarak Meclis’te grubu bulunan partilere çağrı yapılması. Rize Havaalanı Projesi’nin hayata geçmesi için oda ve borsa olarak sürekli kamuoyu gündemde tutulması. Turizm alt yapılarının iyileştirilmesi tarihi köprü ve kalelerin restorasyonunun hızlandırılması. Kivide yaşanan sorunların giderilmesi için acil eylem oluşturulması. Ardeşen’de kurulması istenen OSB çalışmaları için her türlü desteğin verilmesi. Demiryolları için çalışmalar yapılmasına ve bu konuda Rize Ticaret ve Sanayi Odası’nın yapacağı çalışmalara odalar ve borsa olarak destek verilmesi. Çayeli Ticaret ve Sanayi Odası’nın takip ettiği doğalgazın ilçelere getirilmesi çalışmaların odalar ve borsaların desteklerinin devam ettirilmesi. Bölge ekonomisini derinden etkileyen akaryakıt ve diğer kaçakçılıkla mücadelenin daha etkin devamı için ilgililerle görüşmeler yapılması.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Rize haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Rize ilinden Odalar Yeşil Yola Sahip Çıkacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Odalar Yeşil Yola Sahip Çıkacak haberi güncellenecektir.

  RİZE NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:16
  • Guneş
   05:57
  • Öğle
   12:22
  • İkindi
   15:47
  • Akşam
   18:24
  • Yatsı
   19:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı