BURDUR HABERLERİ

Oda Ve Birlik Başkanlarından Rektör Saatcı’ya Destek

IHA
27.02.2015 - 12:30Son Güncelleme :

BURDUR’DA FAALİYET GÖSTEREN ODA VE BİRLİK BAŞKANLARININ GÜÇBİRLİĞİ OLUŞTURDUĞU TARIM VE HAYVANCILIK PLATFORMU, NİSAN AYIN’DA YAPILACAK REKTÖRLÜK SEÇİMLERİ SEBEBİYLE KENTİN TARIM VE HAYVANCILIĞININ YANI SIRA HAYATA GEÇİRİLEN PROJELER İLE BÖLGE HAYVANCILIĞINA BÜYÜK KATKILAR SAĞLAYAN BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. MUSTAFA SAATCI’YA DESTEK VERDİ

IHA

Burdur’da faaliyet gösteren oda ve birlik başkanlarının oluşturduğu Tarım ve Hayvancılık Platformu, nisan ayında yapılacak rektörlük seçimleri için, kentin tarım ve hayvancılığının yanı sıra hayata geçirilen projelerle bölge hayvancılığına katkılar sağlayan Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatcı’ya destek verdi.
Grand Özeren Otel’de düzenlenen basın toplantısına Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Başar, Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Recep Kalkan, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Kamil Özcan, KÖY-KOOP Genel Başkanı Yakup Yıldız, Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir, Antalya Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Zeliha Öztürk ve oda başkanları katıldı.
Tarım ve Hayvancılık Platformu adına konuşan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Kamil Özcan, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin (MAKÜ) büyümesi ve halkla bütünleşmesinde Prof. Dr. Mustafa Saatcı’nın büyük bir payı olduğunu belirterek, "Burdur’un gelişmesi ve ekonomik kalkınması için çok fazla alternatifi olan bir il değildir. Geçimi ve ekonomisi ağırlıklı olarak tarım ve hayvancılığa dayalı bir kenttir.2006 yılında hükümetimizin ve meclisimizin aldığı memnuniyet verici bir kararla ilimizde Mehmet Akit Ersoy Üniversitesi kurulmuştur. Üniversitemiz Burdur ekonomisine çok büyük bir katkı sağlamaktadır. Öğrenci sayısını çok kısa zamanda 5 binlerden 25 binlere çıkartabilmesi büyük bir başarıdır.
Üniversitemizin ilimize sağladığı katkıların yanında kendi içindeki gözle görülür büyüme ve halkla kaynaşmasında hiç kuşku yoktur ki en önemli paylardan birisi de Rektörümüz Mustafa Saatcı’ya aittir. Rektörün kolay ulaşılabilir, ortak çalışma kültürüne sahip biri olması, üniversitenin sanayi ve sektör temsilcileri ile birlikteliğini güçlendirmiştir. Üniversitenin her biriminde proje kültürünün gelişmesi MAKÜ’yü ön sıralara taşımıştır" dedi.
Özcan, Tarım ve Hayvancılık Platformu’nun Rektör Saatcı’ya destek verdiklerini belirterek, "Rektörümüz Mustafa Saatcı’nın görevine devamında Burdur ve bölgemiz için çok büyük fayda görüyoruz" diye konuştu.
Antalya Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı Zeliha Öztürk ise, MAKÜ’nün başlattığı Honamlı Keçisi Projesi’ni işaret ederek, Honamlı Keçi’nin Türk Literatürü’ne kazandırdığını hatırlattı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Burdur haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Burdur ilinden Oda Ve Birlik Başkanlarından Rektör Saatcı’ya Destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 12 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Oda Ve Birlik Başkanlarından Rektör Saatcı’ya Destek haberi güncellenecektir.

BURDUR NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:00
 • Guneş
  07:40
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:51
 • Yatsı
  19:20
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı