« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Oda basılınca niye konuşmadın

Beşiktaş Kulübü’nün 2010 Yılı Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı’na Başkan Yıldırım Demirören’in sözleri damga vurdu. Demirören’in hedefindeki kişi ise Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener’di.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
Özgener’in hafta içinde yaptığı basın toplantısındaki açıklamalarına cevap veren Demirören, “Kendisine sorularım olacak. Sahada hakkıyla terlemiş futbolcunun, ısıtıcı merhemi ciğerine çekmiş futbolcunun kasti bir düdükle hakkının nasıl yenildiği ve hatalı kararlar nedeniyle 20 milyon camianın içinin yandığından dolayı bu soruları soruyorum” diye konuştu.

Ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Galatasaray başkanlarını ima ederek Özgener’e sorularla yüklenen Demirören, “Federasyon başkanı, futbolda demokrasinin olmadığını söylüyor. Demokrasi yoksa kuralları nasıl uygularsanız? Yok diyorsanız siz bir faşistsiniz ve diktatörsünüz. Ayrıca demokratik bir ülkede demokrasi yok diyemezsiniz” dedi. Yıldırım şöyle devam etti:

(Aziz Yıldırım’ı ima ederek) Soyunma odası basanların cezalarını neden devre arasına denk getirdiniz? Kulüp başkanı oda bastı, konuşmadınız.

(Adnan Polat’ı kastederek). Kulüp başkanı ‘Hakemler dürüst değil’ dedi, konuşmadınız. Benim iki arkadaşım çıktı, oda basmanın doğru olmadığını, gerekirse en iyisini bizim yapacağımızı söylediler, çıkıp konuştunuz. Siz taraflısınız.

Bu işi beceremiyorsunuz

Milli Takım ve MHK kötü. Milli Takım, Türk milletinin problemidir. MHK, Türk futbolu ve bizim problemimizdir. Sayın Oğuz Sarvan ve siz bu işi beceremiyorsunuz. Bu hakemleri göstermelik korumaya devam ederseniz, kasti hatalar azalmaz, artar.

Aile reisliği zordur

Büyük ailenin reisi olmak zordur. Birinci ilkesi eşitlik gerektirir, siz eşit değilsiniz. Sayın Özgener, bu soruların cevaplarını sizden istiyorum. Sizler ve bizler geçiciyiz, ama Beşiktaş Kulübü kalıcıdır. Sakın Beşiktaş’a ders vermeye kalkmayın, veremezsiniz, ama çok ders alırsınız.

Yıldızlarımızın altında ezilenler bizi kıskanıyor

Sadece Beşiktaşlılar değil, diğer takım seyircileri de hem bizi kıskanıyor hem gelip maçlarımızı izliyor. Futbol kamuoyu bizim yıldızların altında eziliyor, bizleri kıskanıyorlar. ‘Beşiktaş, Fener’in yerini alıyor. Beşiktaş, dünya kulübü oldu’ diye yazıldı. O günden itibaren saldırılar başladı. Biz bu saldırıları yeneceğiz.

Pis oyunlar oynanmasın

Yönetim kurulumuz öyle bir takım yarattı ki, rüya takım. Ligdeki yerimiz beklediğimiz yer değil. Ama unutmayın günlerin neler getireceğini kimse bilemez. Yeter ki şu an oynanan pis oyunlar oynanmaya devam etmesin. Bizler çıtamızı yükselttik. Türk futbol kamuoyuna diyoruz ki, siz de çıtanızı yükseltin ya da bizleri rahat bırakın yolumuza devam edelim.

Kazmayı mayısta vururuz

Stada Mayıs sonunda kazmayı vururuz. Yap-işlet-devret şeklinde yapılacak. Nisan ayı sonunda ihaleye açmayı planlıyoruz. Yeni İnönü, 42 bin kapasiteli olacak. Fulya’da hayal kuruyorsun dediler. Onu yaptık, bunu da yapacağız. Çalışan insanlar hata yapar, bizlerin de hatası oldu. Ama bu hatalar Beşiktaş sevgimizden dolayı oldu.

Yönetim kurulu ibra edildi

BEŞİKTAŞ yönetimi, idari ve mali bakımdan ayrı ayrı oy çokluğuyla ibra edildi. Eski yönetici ve eski başkan adayı Murat Aksu ile beraberindeki bir grup, Başkan Yıldırım Demirören yönetimini idari ve mali açıdan ibra etmedi ve aleyhte oy kullandı. Ayrıca, Denetleme Kurulu da 2010 yılı için ibra
edildi.

Gökçek: Mahmut Özgener’e iyi tokat attın

ANKARAGÜCÜ-Beşiktaş maçının devre arasında karşılaşmayı izlemeye gelen Ankara BŞB Başkanı Melih Gökçek, Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören’in yanına gidip, “Hoşgeldin” dedi. Ardından da konuyu mali genel kuruldaki konuşmaya getirerek, “Ağzına sağlık, parçalamışsın ortalığı. Federasyon Başkanı Mahmut Özgener’e iyi tokat attın. Tebrikler” dedi. Demirören ise “Kulübümün haklarını savundum. Öyle algılanmamalı” cevabını verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz