Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Öcalan'ın odasına klima

  Hürriyet Haber
  03.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan, tutuklu bulunduğu İmralı'da geceleri üşüyünce kaldığı odaya klima konuldu. İmralı'ya askeri helikopterle götürülen klimalardan biri Öcalan'ın diğeri ise adanın güvenliğinden sorumlu olan Jandarma Alay Komutanı Feyyaz Alev'in odasına takıldı.

  Adalet Bakanlığı, Abdullah Öcalan'ın yargılanacağı İmralı Yarı Açık Cezaevi'nde bir yandan yeni düzenlemeyle ilgili çalışmaları sürdürürken, bir yandan da acil ihtiyaçları gideriyor.

  720 MİLYONA 2 KLİMA

  İdare binalarında kalorifer, diğer binaların da soba bulunan İmralı'da ısıtma sorunu ortaya çıkanca, Adalet Bakanlığı'nın talimatıyla Bursa'daki bir bir firmadan, 740 milyon liraya 2 klima satın alındı.

  Hem ısıtma hem soğutma özelliği taşıyan, Mıtsubıshı marka uzaktan kumandalı klimalar, geçen cumartesi günü Jandarma Bölge Komutanlığı'na getirildi ve buradan askeri helikopterle İmralı'ya nakledildi. Önceki gün de, klimayı satan firmanın 2 teknisyeni montaj için yine askeri helikopterle İmralı'ya götürüldü.

  TEKNİSYENLERİN GÖZLERİ BAĞLANDI

  Yetkililerin talimatı üzerine teknisyenler, 35- 40 metrekare alanı ısıtabilecek klimalardan birini, İmralı'nın güvenliğinden sorumlu Jandarma Alay Komutanı Feyyaz Alev'in odasına monte etti. Daha sonra gözleri bağlanan teknisyenler, Öcalan'ın kaldığı belirtilen bu odaya götürüldü. İkinci klima da bu odaya monte edilirken, Öcalan montaj süresince başka yerde tutuldu. Öcalan'ın, geceleri soğuk olan İmralı'da zaman zaman üşümekten yakındığı için bu önlemin alındığı ileri sürüldü.

  Öte yandan, inşaatı devam eden duruşma salonun nasıl ısıtılacağına da henüz karar verilmedi. Bu salona kalorifer tesisatı yapılsa bile, yine de daha büyük kapasiteli klimalar konulacağı belirtildi.  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı