Gündem Haberleri

  Öcalan'ın avukatları İmralı'ya gidemedi

  Hasan BOZBEY/GEMLİK (Bursa), (DHA)
  16.02.2011 - 11:37 | Son Güncelleme:

  İMRALI Cezaevi’nde ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken bölücübaşı Abdullah Öcalan’ın 3 avukatı, Marmara Denizi’ndeki olumsuz koşullar nedeniyle müvekkilleriyle görüşmeye gidemedi.

  Kenya’da 1999 yılında yakalandıktan sonra İmralı Adası’ndaki cezaevinde yargılanan Öcalan’ın savunmasını üstlenen avukatları Muharrem Şahin, Asya Ülker ve Şakir Demir, bu sabah adaya gitmek üzere İstanbul’dan özel bir otomobille Gemlik İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı’na geldi. Jandarmada bir süre bekleyen avukatlara, Marmara Denizi’ndeki olumsuz hava koşulları nedeniyle ziyaretin bugün gerçekleşmeyeceği bildirildi. Öcalan için getirdikleri dergi, gazete ve kitapları tutanakla teslim eden avukatlar daha sonra İstanbul’a döndü.

  Kendisi gibi ömür boyu hapis cezasına hükümlü PKK’lı Şeyhmuz Poyraz, Cumali Karsu, Hasbi Aydemir, Bayram Kaymaz ile TİKKO üyesi Hakkı Alkan ile tutulan bölücübaşı Öcalan, her hafta çarşamba günleri avukatları, her ayın 2 ve 4’üncü pazartesi günleri 1’inci dereceden yakınlarıyla görüşebiliyor. Avukatların Çarşamba günleri yapamadıkları görüşmeleri Cuma günlerine erteleniyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı