Dünya Haberleri

  Öcalan PKK'yı tehdit etti

  Hürriyet Haber
  03.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bölücü Abdullah Öcalan, kendisini ‘Yüzyılın son devrimcisi’ olarak niteleyip, Hz.İsa'ya benzetti. Örgüt sorumlularını ve sözde komutanlarına küfüre varan ağır hakaretler yağdıran Öcalan, PKK'nın dışında doğrudan kendisine bağlı mobil özel birlik kuracağını söyledi.

  Med TV'de örgütün yeni yıldaki konumu konulu programa telefonla katılan ve kadrolarını ve Kürtler'in yapısını ağır dille eleştiren Öcalan şöyle dedi:

  Şemdin (Sakık) kafese girdi, yeme içme şerefi onun için yeterli. Tetikçileri bir çorba için 40 kişiyi öldürür. Bu tipten nefret ediyorum. Bunlar, bir gün bile aramızda kalmamalı. Ucube bir kadro. Bir torba un için köye gidip, 5 adamı kaybediyorlar.'

  Apo, önümüzdeki yıllarda yapacaklarını şöyle anlattı:

  ‘‘PKK merkezi, kişiliklerini serbest bırakıyorum. Ancak, kendini yakacak kadar bana bağlı sorumluluğum altındakileri istediğim gibi örgütlerim. Yeniden PKK oluşacaksa, askeri çizgisi, hedefleri açıktır. Bunun hakkını vermezlerse ben yine hakkımı helâl ederim. Ancak, kendi yolumu çizer, gerçek Apoculuğu yaşayan 'Özel Apocu Birlikler' kurarım. Devlet kurabiliyorsan kur, senin olsun. Bundan sonra Avrupa'da barış, çözüm serüvenine devam edeceğim. Yürürse iyi olur. Yoksa savaş ağırlık kazanacaktır. Hantal birlikler yerine mobil güçlerle savaşın içini doldururuz. Metropollerde her şey açıkta. Borsa, Ticaret Odası, turizm şirketleri belirlemek sıradan sempatizan PKK'lılar için basittir.'  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı