Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Öcalan’ın yeğenine gözaltı

  ADANA,(DHA)
  23 Ekim 2008 - 15:38Son Güncelleme : 23 Ekim 2008 - 20:33

  ADANA'da merkez Yüreğir İlçesi'ne bağlı Yakapınar Beldesi'nin görevden alınan eski belediye başkanı ve aynı zamanda terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın yeğeni olan Osman Keser ile Belediye Başkan Vekili Burhan Aras’ın da aralarında bulunduğu 20 kişi, yolsuzluk iddiası ile ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

  Adana Valiliği tarafından akşam saatlerinde yapılan yazılı açıklamada, DTP'li Yakapınar Belediyesi’ne ihale ve mal alımlarındaki yolsuzluk iddiası ile operasyon yapıldığı bildirildi. Belediyeyi, usulsüz fatura temin ederek dolandırdığı öne sürülen zanlıların Eski Misis Mahallesi’nde bulunan Antik Misis Kenti’nde kaçak yapılaşmaya göz yumarak, sit alanının talan edilmesine göz yumduğu ve haksız menfaat temin ettiği kaydedildi.

  Açıklamada zanlıların ev ve işyerlerine bugün sabah saatlerinde eş zamanlı yapılan 24 ayrı operasyonda, Osman Keser ve Belediye Başkan vekili Burhan Aras’ın da aralarında bulunduğu 20 kişinin yakalandığı bildirildi. Zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda ele geçirilen 3 tabanca, 432 fişek, 12 adet sikke, 2 adet hesap cüzdanı, 2 bilgisayar, çok sayıda fatura, evrak ve CD’ye el konulduğu bildirildi. Soruşturmanın devam ettiği, zanlıların da kısa sürede adliyeye çıkarılacaları ifade edildi.   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı