« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ocakta daha iyisi gelecek

Yönetim ve teknik heyetin gözünden düşen Milan Baros, devre arasında satılacak.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Melo’dan sonra yıllık 2.8 milyon Euro garanti para ile G.Saray’ın en maliyetli futbolcusu olan Baros 5 milyon Euro’ya elden çıkarılacak.

İstanbul B.B. maçı bitmiş, Galatasaray sahadan 2-0 yenik ayrılmıştı. Lig’in ilk maçı sonrası teknik direktör Fatih Terim, “Sercan, Elmander ve Baros bizi ocak ayına kadar idare eder” demiş ve ara transferde, sezon başında alınmayan golcünün takıma katılacağını ima etmişti.
İşte o gün Terim’in söylediği sözün neticesinde, Galatasaray’da gözden düşen ilk isim Baros oldu. 2013 Haziranı’na kadar Galatasaray ile sözleşmesi olan tecrübeli oyuncu ile sarı kırmızılıların yollarının ilk yarı bitiminde ayrılması kesinlik kazandı.

Ara transferde ilk tercih santrfor olacak

Ara transferde ise yönetim, hakkını yeni bir santrfordan yana kullanacak. “Kalitesi ile takıma hemen uyum sağlayacak ve ilk 11’in değişmez ismi olacak bir golcü alacağız” diyen yöneticiler de söylemleriyle bu olayı doğruluyor. Sarı kırmızılı takımda Melo’dan sonra yıllık 2.8 milyon Euro garanti para ile en yüksek maliyetli futbolcu olan Baros, istikrarsızlığı ve sık sık sakatlanması nedeniyle yaklaşık 4 ya da 5 milyon Euro’luk bedel karşılığı elden çıkarılacak.

Çek taraftarlar, “Baros dışarı” diye bağırdı

Galatasaray’da eski havasını yitiren Baros, Çek Milli Takımı’nda da tartışılır oldu. Tecrübeli oyuncu, İspanya ile oynadıkları maçta ilk 11’de sahaya çıksa da etkisiz ve kötü futbolu nedeniyle tepki çekti. Çek taraftarlar, Baros’u protesto edip yuhaladı. “Baros dışarı” tezahüratları sonucu 56. dakikada yıldız futbolcuyu oyundan alan Çek Milli Takım Teknik Direktörü Michal Bilek alkışlandı. Karşılaşmanın ardından ise milli takım hocası Baros için “Onun eski günlerine dönebilmesi için oynayacağı bir takıma gitmesi gerekiyor” açıklaması yaptı.

Baros yuhalanmayı ve ıslıkları hak etmedi

Çek Cumhuriyeti’nin, İspanya ile oynadığı ve 2-0 yenildiği maçta taraftarlarının ağır protestolarına maruz kalan Baros’a hocası ve takım arkadaşları destek verdi. Bilek’e, Baros’u oyundan alması için tezahürat yapan taraftarın davranışı tepki çekti. Çeklerin tecrübeli ismi Kadlec, “Baros’un kendisini nasıl hissettiğini artık siz düşünün. Bütün maç boyunca ıslıklanmak ve taraftarların tacizlerine maruz kalmak hoş bir şey değil. Taraftar Baros’a karşı daha anlayışlı davranmalı” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz