« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ocak ayında salonu açıyoruz

Ankara Beştepe'de inşaati devam eden Voleybol Kampüsü'nde çalışmaların hızla devam ettiğini vurgulayan Türkiye Voleybol Federasyon Başkanı Erol Ünal Karabıyık, 2010 Ocak ayında Türkiye Voleybol Milli Takımı ile Avrupa Karması veya ülkemizde oynayan yabancıların oluşturacağı takım ile yapılacak bir maçla açılışın gerçekleşeceğini söyledi.

DHA
SON GÜNCELLEME
Voleybol Kampüsü adı altında oluşturulan 3 blok olduğunu belirten Türkiye Voleybol Federasyon Başkanı Erol Ünal Karabıyık, ''Kampüsün çatısı tamamlandı ve dış cephe çalışmaları yapılıyor. Yan tarafda 16 derslik bir spor lisesinin inşaatı devam etmekte. Burada okuyan öğrencilerin yemek ve yatak ihtiyaçlarını giderecekleri pansiyon bloğunun da çatısı kapandı ve içeride ince işleri bitti. Öncelikli olarak spor salonu, kamp merkezi ve salonlara başlamıştık. Oralar Ocak ayında bitmiş olacak. Lise inşaatımız da büyük bir hızla devam ediyor'' dedi.

Gazi Anadolu Lisesi bünyesinde bu yıl 60 öğrenci alındığını ve fiziksel olarak önümüzdeki yıl bu kampüse taşınacaklarını ifade eden Karabıyık, ülkemizde düzenlenecek organizasyonlar konusunda ise, ''Avrupa Şampiyonası ve grup elemelerini saymazsak büyük organizasyon olarak 2011 yılında Yıdlız Kızlar Dünya Şampiyonası var. Yine 2011'de erkek ve bayanlarda Yıldızlar Avrupa şampiyonası yapılacak. 2011'de de Avrupa Gençlik Festivali var. 2012 Londra Olimpiyatları için eleme grupları oynanacak. Ülkemize alabilir miyiz bilmiyorum. Alabilirsek o da yakında ki önemli organizasyonlardan biri olacak'' diye konuştu.

Son olarak Erol Ünal Karabıyık, oluşturulan Voleybol Kampüsü'nün katma değer vergileri de dahil olmak üzere toplam 30 milyon TL'ye malolduğunu söyledi.

İnşaatı devam eden Voleybol Kampüsü'nün özellikleri ise şöyle;

7650 kişilik mevcut salon

16 derslik ve her derslikte 20 öğrenci

240 öğrencilik pansiyon

70 yatak kapasiteli kamp merkezi

İki takımın ayrı ayrı ısınabileceği salon

Genişlik ve yükseklik bakımından Uluslararası standartlara uygun 850 kişilik bir voleybol salonu

Bu salon üzerine açılıp kapanabilen 3 tane plaj voleybolu kortları

200 arabalık kapalı 400 arabalık açık otopark


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler