"Rauf Tamer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Rauf Tamer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Rauf Tamer

Öbür taraf

Çözüm Süreci ne alemde?

Gezi Parkı’na daldık süreci unuttuk.

Hangisi mühim?

Teraziye koyup tartabilir misiniz? Hayır.İkisi de memleketin bölünmez bütünlüğünü ilgilendiriyor.İkisi de Demokrat Türkiye’nin beklentisini yansıtıyor.

 

***

Bu bakımdan kafamızı, biraz öbür tarafa çevirip Çözüm Süreci’ne bakalım dedik.

Fakat o ne?

Bakar bakmaz gördük ki askeri helikopterimize ateş açılıyor.?Açanların Terörist olduğu söyleniyor.?Ama hangi terörist, hangi örgüte mensup, o söylenmiyor. Evet, dağlarda her patlayan silahtan PKK?sorumlu değilse de birinci şüphelidir.

O da çıkıp açıklama yapmıyor.?Susuyor.

E haliyle insanın kafası karışıyor.

 

***

Derken... bir haber daha geliyor:PKK’lılar iki işçiyi kaçırdı. Haber aynen böyle. Ne tekzip var, ne tavzih ne bir açıklama.

İnsanın kafası yine karışıyor. Hani biz Çözüm Süreci’ndeydik? Olaysız geçen 6 aya sevinirken, bu haberler neyin nesi?

İmralı ziyaretçilerinin tespiti konusunda da bir memnuniyetsizlik sezdik. Oraya kimlerin gideceğini Bakanlığın belirlemesi, haklı olarak eleştiriliyor.Haklı olarak diyorum zira seçme hakkının BDP’de olduğuna inanıyorum.

Bereket... Sabotaj da olsa, engelleme de olsa, taraflar bu süreçten vazgeçmiş ya da vazgeçecek dahi olsa, geri dönüş yok.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI