« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Obradovic ve Itiudis NBA'in yolunu tuttu

Avrupa basketbolunun en başarılı ikilisi, Zeljko Obradovic ile Dimitris Itoudis, Detroit Pistons’ın hazırlık kampına katılmak için ABD’ye gittiler.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Son yedi yıldır Panathinaikos ile işbirliği içerisinde bulunan Detroit Pistons, Yoncalar’dan ayrılan Obradovic-Itoudis ikilisini bu sezonki hazırlık kampına çağırdı. Bu sezon için herhangi bir takımla anlaşmayan ikili, Pistons’ın yedi hazırlık maçının yanında; sezonun ilk karşılaşması olan Rockets’ta da organizasyonla beraber olacaklar.

tr.eurosport.com'un haberine göre, Motown’da bir ay geçirecek olan ikiliden Itoudis konuya ilişkin, “Üç kez NBA Yaz Ligi’ne katıldım ama ilk kez bir hazırlık kampına gidiyorum. Koç Obradovic ile beraber, Pistons’ın teknik kadrosuna bir aylığına katılmaya karar verdik. Bunun harika bir deneyim olacağından ve farklı şeyler göreceğimizden eminim” ifadelerini kullandı.

Pistons’a dair kişisel düşüncelerini de ortaya koyan Itoudis, “Detroit’te kendimi evimde gibi hissediyorum. Özellikle GM Joe Dumars ile özel bir ilişkimiz var. Çok verimli bir işbirliği içerisinde olduğumuzu söyleyebilirim. Bu bizim için harika bir zaman. Şu anda herhangi bir kontrata bağlılığımız yok ve Joe Dumars’ın teklifini rahatlıkla kabul ettik. Bu ikimiz için de önemli bir şans” dedi.

Zeljko Obradovic ile yardımcısı Dimitris Itoudis beraber Euroleague’de beş şampiyonluk elde etmişlerdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz