« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Obez polisler sporla zayıflayacak

ADANA Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez, 545 polisin sporla zayıflatılması için çalışmaya başladığını söyledi.

Murat KİBRİTOĞLU/DHA
SON GÜNCELLEME

Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Salonu’nda kilolu polislerle birlikte spor yapan Kesmez, polisin sokaklara hakim olabilmesi için sağlıklı olması gerektiğini söyledi. Bu nedenle ‘obez’ dediği polislerin spor yapmaya başladığını belirten Kesmez, “545 personelimizin kilo problemi var. Yani obezler. Biz de bu arkadaşlarımızın sorununu çözmek için Çukurova Üniversitesi BESYO ile ortaklaşa bir proje hazırladık. Arkadaşlarımız sporla zayıflayacak” dedi.

Çukurova Üniversitesi BESYO öğretim görevlisi Mehmet Bilben ise 11 haftalık çalışma ile polis memurlarını zayıflatmayı planladıklarını söyledi. Mehmet Bilben, polis memurlarının kilolarını 5 aşamada vereceğini belirtirken şunları söyledi:

“Adana’ya sporcu bir emniyet müdürünün gelmesi her şeyi değiştirdi. Emniyet mensuplarının sağlıklı yaşam destek projesini birlikte yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Kilo sorunu olan emniyet görevlilerine önce spor nasıl yapılmalı, karate sporu, aerobik, egzersizler ve uygulama ile kiloların nasıl verileceğini göstereceğiz.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz