Dünya Haberleri

DÜNYA

  Obama'ya anneanne freni

  A.A.
  21 Ekim 2008 - 09:22Son Güncelleme : 21 Ekim 2008 - 12:55

  ABD'de Demokrat Parti'nin başkan adayı Barack Obama, yetişmesinde büyük rol oynayan anneannesinin ağır rahatsızlığı üzerine onu görmek üzere Hawaii adalarına gitmeye karar verdi. Obama, bu yüzden kampanyasına birkaç gün ara verecek.

  Demokrat kampanyanın sözcülerinden Robert Gibbs, senatör Obama'nın beyaz olan annesinin annesi 85 yaşındaki Madelyn Dunham'in rahatsızlığının son haftalarda artarak ciddi boyuta ulaştığını ve hayatı tehlike bulunduğunu bildirdi. Sözcü, Obama'nın anneannesinin rahatsızlığının ne olduğunu açıklamadı.

  Gibbs, bayan Dunham'ın, Obama'nın hayatındaki en önemli kişilerden biri olduğunu, Obama'nın Hawaii'ye giderek, anneannesiyle biraz zaman geçirmeye karar verdiğini belirtti.

  Bu çerçevede Obama, daha önceden perşembe ve cuma günleri için planlanan kampanya faaliyetlerine katılmayacak. Obama'nın yerine eşi Michelle'in bu faaliyetlerde yer alacağı ve Demokrat adayın cumartesi kampanyasına devam edeceği bildirildi.

  Obama, en son ağustosta Hawaii'de tatil yaparken anneannesini görmüştü. Bu arada Obama ve Demokrat Partinin ön seçimlerinde yendiği eski rakibi senator Hillary Clinton, Florida eyaletinde birlikte kampanya yaptı.

  Orlando kentinde düzenlenen mitingde Clinton, "Cumhuriyetçilerin dört yıl daha ülkemizi geriye götürmesine izin veremeyiz" diyerek halkı Obama'ya oy vermeye davet etti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı