Dünya Haberleri

  Obama'dan Mısır duası

  hurriyet.com.tr / DIŞ HABERLER
  03.02.2011 - 17:04 | Son Güncelleme:

  ABD Başkanı Barack Obama, Mısır'da barış sağlanması için dua ettiğini söyledi.

  OBAMA MISIR İÇİN DUA ETTİ / FOTO GALERİ

  Ulusal Dua Kahvaltısı'nda konuşan Obama, "Mısır'daki şiddet olaylarının sona ermesi ve Mısır halkının arzularının gerçekleşmesi için dua ediyoruz" dedi.

  Obama ayrıca, "Mısır ve tüm dünyanın üstüne daha güzel bir gün doğması için" dua ettiğini sözlerine ekledi.

  Kahire'deki protestoların alevlenmesinin ardından geçtiğimiz gün Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'le telefonda görüşen Obama, dünyanın en kalabalık Arap nüfusuna sahip ülkesinde "halkın ihtiyaçlarına cevap verecek sistemli bir dönüşüm yapılması” gerektiğini belirtmişti.

  Mısır'da Mübarek karşıtı gösteriler bugün 10'uncu gününe girerken, Sağlık Bakanlığı son iki günkü çatışmalarda 8 kişinin öldüğünü, 9'u ağır 890 kişinin yaralandığını açıkladı.

  ULUSAL DUA KAHVALTISI

  Ulusal Dua Kahvaltısı Washington’da her yıl Şubat ayının ilk Perşembe günü yapılan bir organizasyon. Bir dizi toplantıyla, öğle ve akşam yemeklerini kapsayan bu organizasyon 1953 yılından bu yana yapılıyor ve 1980’lerden bu yana Washington’da bulunan Hilton Oteli’nin Uluslararası Balo Salonu’nda düzenleniyor.

  Dünyanın 100 farklı ülkesinden gelen konuklarla birlikte 3 bin 500 kişinin katıldığı toplantıların amacı siyaset, toplum ve iş dünyasından liderlerin bir araya gelerek bağlantılar kurması.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı