Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Obama'dan Erdoğan'a konuşma ricası

  Hürriyet Haber
  15 Eylül 2012 - 00:01Son Güncelleme : 15 Eylül 2012 - 00:21

  ABD Başkanı Barack Obama’nın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın arayarak, Müslümanlık karşı filmin internette yayınlanmasının ardından Müslüman ülkelerde ABD elçiliklerine karşı saldırıların önlenmesi için bir konuşma yapmasını istediği açıklandı.

  Beyaz Saray Sözcüsü Jay Carney dün yaptığı açıklamada. “Başkan Obama, Türkiye lideri Başbakan Erdoğan’a kişisel bir mesaj göndererek şiddete karşı bir konuşma yapmasını rica etmiştir” dedi. Carney, bu isteğin Erdoğan’a, Ukrayna gezisi sırasında iletildiğini de kaydetti.

  Obamadan Erdoğana konuşma ricası SABIRLI OLUN TELKİNİ

  Carney, “Sanırım siz de, Başbakan’ın bu isteği yerine getirdiğini görmüşsünüzdür. Başkan Obama, bu tür açıklamaları ve liderlerin kişisel düzeyde attıkları adımları çok takdir etmektedir” dedi. Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün Kiev’de, Kahire ve Bigazi’deki ABD elçiliklerine saldırıları “terör eylemi” olarak nitelemiş ve “amacı ne olursa olsuz bizim bu tür eylemleri tasvip etmemiz mümkün değildir” demişti.  ABD büyükelçisinin öldürülmesini kaygı verici bulduğunu ve şiddetle kınadığını kaydeden Erdoğan “Tterörün dini, milleti yoktur” demişti.

  Obamadan Erdoğana konuşma ricası FİLM YANGINI BÜYÜYOR


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı