Gündem Haberleri

  Obama’ya rakip olmadı

  Hürriyet Haber
  07.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Amerikan Başkanı olabilmek için yıllardır agresif bir tanıtım kampanyası yürüten Cumhuriyetçi kadın siyasetçi Sarah Palin, adaylıktan son anda vazgeçti.

  Kararını kendi internet sitesi ve sosyal paylaşım hesaplarından yayımladığı bir açıklamayla duyuran Palin, eşiyle birlikte kendilerini “Tanrı’ya, ailelerine ve ülkelerine adadıklarını” söyledi. Son aylarda yapılan anketlerde, diğer Cumhuriyetçi aday adayları arasında beklenmedik bir hızla gerileyen Palin’in bu kararı, beklenen bir gelişmeydi. Başkan Obama’ya karşı 2008 seçimlerinde yarışan Senatör John McCain, daha o günlerde, bir sonraki seçimlerde Sarah Palin’i kendisinin halefi olarak ilân etmiş, bunun üzerine Palin, milyonlarca dolara malolan seçim kampanyasını yıllar önce başlatmıştı. Beş çocuk annesi 47 yaşındaki Palin’in çekilmesiyle, Cumhuriyetçiler’de aday adayı sayısı 10’a indi. Cumhuriyetçilerin başkan adayı, üç ay sonra başlayacak ön seçimlerle belirlenecek.

  Shakira Başkan’ın ekibinde

  BAŞKAN Barack Obama’ya, seçim dönemi yaklaşırken ünlü desteği gelmeye devam ediyor. Dünyaca ünlü şarkıcı Shakira, Obama’nın danışman kadrosuna girdi. Shakira, Obama’nın ekibinde, Hispanik nüfusla ilgili geliştirilen eğitim politikalarını yönetecek. Daha önce de Lady Gaga, Obama’nın seçim kampanyası için bağışta bulunmuştu.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı