Dünya Haberleri

  Obama ile Fox arasındaki buzlar eriyor

  hurriyet.com.tr
  18.11.2009 - 15:21 | Son Güncelleme:

  ABD Başkanı Barack Obama’nın Fox News haber kanalına vereceği röportajın muhalif medya kuruluşu ile arasındaki buzları eritmesi bekleniyor.

  Beyaz Saray dün yaptığı açıklamada, Fox televizyonundan Major Garrett’in Obama’nın Beijing’de röportaj vereceği gazeteciler arasında yer alacağını doğruladı. Garrett de bu bilgiyi Twitter üzerinden doğruladı.

   

  Fox medya kuruluşu ve yöneticileri, Beyaz Saray haberleşme yöneticisi Anita Dunn’ın kendilerine yönelik “Cumhuriyetçi Partinin araştırma ve haberleşme kolu olma” suçlamasının ardından Obama yönetimiyle kavgacı bir tutum içine girmişti.   

   

  EN SON DEMECİ TEMMUZ’DA VERMİŞTİ

  Fox televizyonunun Beyaz Saray muhabiri olan Garrett, Çarşamba günü başkan Obama ile 10 dakikalık röportaj yapacak. Obama ile röportaj yapacak diğer Amerikan kanalları ise CBS, NBC ve CNN olacak.

   

  En son Temmuz ayında Fox’a demeç veren ve Şubat ayında da bu kanalda bir programa katılan Obama, uzun bir aradan sonra ikinci röportajını Çarşamba günü verecek.

   

  Beyaz Saray yaz ayları boyunca sağlık reformunu ağır şekilde eleştiren Fox’a karşı cephe almış, Anita Dunn’ın “Cumhuriyetçi Parti’nin bir kanadı olmak” eleştirisi ile bu durum netleşmişti.

   

  Dunn ise açıklamasından kısa bir süre sonra işinden ayrılmıştı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı