« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'O ziyaretten sonra kapılar açılmaya başladı'

Galatasaray camiasının önde gelen isimlerinden Hayri Kozak, sarı kırmızılı futbol takımının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yaptığı ziyareti eleştirdi. Kozak, Abdurrahim Albayrak'ın ziyaret sonrası yaptığı açıklama için, "Bu tür konuşmaları Hülya Avşar yapabilir ama benim başkan yardımcım yapamaz" dedi. Başkan Duygun Yarsuvat ise, "Her şey Galatasaray için yapıldı. O ziyaretten sonra kapılar açılmaya başladı" diye konuştu.

Kadir ÇETİNKAYA / DHA
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Kulübü'nün Ocak ayı divan kurulu toplantısı Türk Telekom Arena'da yapıldı. Başkan Duygun Yarsuvat ve yönetimine ağır eleştirilerin yapıldığı toplantıda en çok konuşulan konu, futbol takımının geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yaptığı ziyaretti.

Camianın önde gelen isimlerinden Hayri Kozak, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki ziyareti 'şekil' olarak çok yanlış bulduğunu belirterek şunları söyledi:

"BÖYLE BİR ZİYARET MAÇ GÜNÜ MÜ YAPILIR!"
"27 Aralık günü gazetelerden öğrendik, başkan yardımcımız Sayın Abdürrahim Albayrak, Sayın Cumhurbaşkanı'na futbol takımımızı maç günü götürüp ziyaret etmiş. Bu ziyaretin maç günü yapılmasına karşı çıkıyorum.

Sayın Albayrak başkanımızdan (Duygun Yarsuvat) izin almadan sadece kişisel teşebbüsüyle geceyarısı ziyaret iznini alıp ziyarete gerçekleştirdi.

Galatasaray Cumhurbaşkanı'nı ziyaret eder mi? Eder ama böyle mi eder! Futbolcularımızın kıyafetleri uygun değil.

O ziyaretten sonra kapılar açılmaya başladı ALBAYRAK: SARAYI GÖREN BAZI YABANCILARIMIZ TÜRK OLMAK İSTEDİ


"BU KONUŞMAYI HÜLYA AVŞAR YAPABİLİR!"

Binayı terk ederken tekrar haber geliyor ve basınla konuşma yapılıyor. Futbolculardan tepkiler oluyor bu ara. Bu Galatasaray'a yakışır bir durum değil. Bu tür konuşmaları Hülya Avşar yapabilir. Ama benim başkan yardımcım Abdürrahim Albayrak yapamaz ve bunu şiddetle eleştiriyorum ve benzeri bir olay yaşanmamasını diliyorum.

"BİZ ATATÜRK SEVGİSİYLE BÜYÜDÜK"
Biz Galatasaraylılar laik Cumhuriyet ve Atatürk sevgisi ile büyüdük. Galatasaray'ın ilk ziyaret edeceği yer Atatürk olmalıdır. Tartışılan bir Ak Saray değil. Benim derdim Cumhurbaşkanı'nın ziyaret edilmesi değil, şeklidir. "

O ziyaretten sonra kapılar açılmaya başladı HÜLYA AVŞAR: BENİM EVİM CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI'NDAN DAHA ŞAŞALI


YARSUVAT: HER ŞEY GALATASARAY İÇİN YAPILDI
Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat ise, divan üyelerinin yoğun eleştirileri üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncesi ve sonrası hakkında bilgi verdi. Yarsuvat, şunları söyledi:

"Ankara'da telefon gelmiş, 'takımı alıp gelsene' demişler. Bana bu gece yarısı SMS olarak geldi. Ben telefonumu kapattığım için görmedim. Sabah tekrar mesaj geldi; 'gelir misin?' diye. Gitmedim...

"KAPILAR AÇILMAYA BAŞLADI"
Zannetmeyin ki her şey planlı ve doğru oluyor. Her şey spontane gelişmiştir. Emin olun ki, Galatasaray ile ilgili kapılar açılmaya başladı. Yol için temasa geçtik ve olur aldık. Büyükşehir Belediyesi'ne gittik metro için; 'Ulaştırma Bakanlığı'na gidin' dediler. Gittik kapı açıldı. Çatı için temasımız olumlu gelişti.

"BAŞKAN OLMASAM BENİM NE DÜŞÜNDÜĞÜMÜ BİLEN BİLİR!"
Başkan olmasam benim de ne düşündüğümü bilen bilir. Ama Galatasaray Başkanı için bireysel düşüncesini icra etmek olamaz. Galatasaray için yapıldı, ne yapıldıysa. Galatasaray bir siyasi parti değil. 25 milyon taraftarı var. 25 milyon Fenerli, 25 milyon Beşiktaşlı bitti nüfus. Gerisi nerde. Her Galatasaraylıyım diyeni kulübe üye yapamayız.

Türk Telekom Arena her zaman elimizden alınabilir. Bunu halletmek için uğraşıyoruz. İlk uğraştığımız konu da bu stadın üst hakkını tapuda tescil ettirmektir."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler