Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'O yol daha çok kan ve gözyaşıdır'

  Hürriyet Haber
  20 Temmuz 2015 - 17:59Son Güncelleme : 20 Temmuz 2015 - 18:07

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde gerçekleştirilen terör eylemiyle ilgili twitter hesabından açıklama yaptı. Saldırının ardından HDP kanadından yapılan açıklamaları eleştiren Zeybekçi, "Suruç saldırısının ardından akıllarınca hemen öz savunma ve silahlanma çağrısı yapanlar emin olsunlar ki; o yol daha çok kan, gözyaşıdır Suruç saldırısının ardından gerçek savunma, birlik ve dayanışma ile verilecek karşılık olmalıdır" dedi.

  Bakan Zeybekçi, twitter hesabından paylaştığı mesajında, "Suruç, Türkiye'nin birliğine yapılan sistematik saldırılardandır. Lanetliyor ve hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, halkımıza sabır diliyorum" ifadelerini kullandı.

  Saldırının ardından HDP kanadından yapılan açıklamaları eleştiren Zeybekçi, "Suruç saldırısının ardından akıllarınca hemen öz savunma ve silahlanma çağrısı yapanlar emin olsunlar ki; o yol daha çok kan, gözyaşıdır Suruç saldırısının ardından gerçek savunma, birlik ve dayanışma ile verilecek karşılık olmalıdır" dedi.

  Adıyaman'da yaşanan ve 1 askerin şehirt olduğu çatışmaya da değinen Zeybekçi, "Adıyaman'da satılmış katillerce şehit edilen astsubayımıza Allah'tan rahmet, ailesi ve arkadaşlarına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun" dedi.

  Etiketler: suruç , nihat zeybekçi
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı