« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'O uçaklarda neler oldu, anlattırma bana!'

TRT Spor’da yayınlanan Futbol Arenası programında gündemdeki futbol olaylarını değerlendiren Erman Toroğlu ile Sergen Yalçın, yine dikkat çekici yorumlar yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Toroğlu, Süper Kupa finalindeki olaylar nedeniyle 1 maç seyircisiz oynama cezası alan Galatasaray’ın haksız yere cezalandırıldığını savundu. Torğlu, maçın oynandığı Manisa 19 Mayıs Stadı’ndaki Fenerbahçe tribünlerinde bulunan balıkçı ağının Galatasaray tarafında olmamasının haksızlık olduğunu da vurguladı.

Erman Toroğlu ile Sergen Yalçın’ın gündeme damga vuracak yorumları şöyle:,

GALATASARAY'A AĞ YAPILMALIYDI

“BİR TARAFTA AĞ VAR, DİĞERİNDE YOK”

TOROĞLU: Galatasaray bir konuda haklı. Bu organizasyonu yapan Futbol Federasyonu. Manisa stadının bir kale arkasında ağ var, diğerinde yok. Çok enteresan. İkinci yarı maç oynanıyor, Volkan ile Galatasaray taraftarı arasında bir elektrik var. Penaltılar başlayınca hangi kalenin zemini iyi, hangi kalede olursa seyirci tesiri daha az olur, bunlara bakacaksın. Penaltılarda tel örgüsüz yer çıktı. Hakem zaten ruhunu vermiş. Hakemliği bırakacak bu çocuk, MHK'ye girecek. Niye kötü olsun çocuk son senesinde! Volkan her şeyi yapıyor hakem bir şey yapmıyor. Volkan'ı atsa kahraman olacak, ama nerede! Tel örgü yok, tahrik edici olaylar var, pet şişeyle su satılıyor ağzı kapalı, domates sokuyorlar. Tahrik var, sahaya ne olsa atılıyor. Düşünemiyorlar bunu, çünkü

“BİZDE KIRMIZI GÖRENİ KAHRAMAN YAPIYORLAR”

YALÇIN: Bir topçu kaseti getirdiler. İzledim adam inanılmaz bir oyuncu. Bir sordum bu adam ne zaman oynadı bir öğrendim ki 1,5 sene önce oynamış. Resmen dalga geçer gibi kaset izlettiriyorlar.
TOROĞLU: Ancelotti'ye ısrar ediyorlar Galatasaray’dan Hasan Şaş'ı izle diye. “Belli haftaların kasetlerini getirin” diyor. Sonra diyor ki, “İyi oyuncu ama ne zaman atılacağı belli olmaz, o yüzden bana yaramaz” diyor. Adam neyin mantığına bakıyor, bizde kırmızı kart gören kahraman oluyor. “Aslanım, koçum” diyorlar.

“HANIM ‘BEN GELMİYORUM” DERSE…”

YALÇIN: Burada 3 milyon Euro'ya oynuyorlar. Avrupa'da hangi ülke veriyor bu paraları? Büyük takımlardan birine İtalya'dan oyuncu alıyorlar; transferin biteceği akşam futbolcunun karısı Türkiye'ye gelmek istemiyor. Bu sefer “Fiyatı yükseltirseniz belki gelir” diyorlar. Ondan sonra 1 lira oluyor 2 lira ve o futbolcu buraya geliyor, hiçbir şey yapmıyor. Bu gerçek bir örnektir. Bu iş danışıklı dövüş mü, oradan mı bakmak lazım? Bir de bu açıdan düşünün...

TOROĞLU: Hanım dese ki “Ben gitmiyorum”, o zaman derim ki sen oyna ben evde oturayım. Öyle diyen bir futbolcuyu almam. Bu sadece o futbolcuya gitmiyor, arada buhar olan miktarlar var.

“JİP VERDİLER, ALMASA MIYDIK!

TOROĞLU: Turnuvaya giderken milli takım futbolcuları "Başkanım ya bize birer jip alsanıza" diyor. Federasyon Başkanı da "size feda olsun diyor.
YALÇIN: Hocam futbolcular onu istemez. Biz Avrupa Şampiyonası'na gittik bedavaya almadık. Almasa mıydık!
TOROĞLU: Sergen o uçaklarda neler oldu, anlattırma bana. Bunların başında da Alpay vardı.
YALÇIN: Yok hocam, ona büyük bir firma sponsor olmuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler