« Hürriyet.com.tr
MENÜ

O 'tercüman' konuştu

Trabzonspor'un attığı üçüncü golden sonra hakem Yunus Yıldırım tarafından, soyunma odasına gönderilen tercüman Halil Yazıcıoğlu, yaşananları bir sosyal paylaşım sitesinde açıkladı.

Yunus Emre SEL/TRABZON,(DHA)
SON GÜNCELLEME

Yazıcıoğlu, olayı şöyle anlattı: "Öncelikle kusuruma bakmayın, umuyorum ki bu akşam takım, kulüp ve sizler için can sıkıcı bir duruma sebep olmamışımdır. Bu akşam kulübeden atılmama sebep olan olaylar şöyle gelişti. 85. dakikada Burak'a yapılan ve çalınmayan faulde hemen yedek kulübemizin önündeki yardımcı hakemin yanındaydım ve pozisyon biter bitmez kendisinin yüzüne baktım. Şunu yürekten söylemeliyim ki yüzünde işini eksik ya da kötü yapan bir insanın vicdani rahatsızlığını gördüm ve bunun üzerine kendisine, 'Hocam Allah aşkına bana bir söyle, bunu gerçekten mi görmedin, yoksa gördün de böyle mi yorumluyorsun?' diye sordum ve haliyle soruma herhangi bir cevap alamadım."

YAZICIOĞLU: "DİRENİŞE TÜM GÜCÜMÜZLE DEVAM ETMELİYİZ"

Yazıcıoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Bunun ardından 88. dakikada Glowacki'nin attığı golden sonra yine kendisinin yanına giderek, 'Hocam şimdi orta sahaya koş, lütfen koş çünkü bu sefer koşmak zorundasın' dedim ve şahsına yönelik hiçbir hakaret veya küfür içeren bir ifade kullanmadım. Yardımcı hakem, kendisine söylediklerimden sonra dördüncü hakemi yanına çağırarak kulübeden çıkarılmam gerektiğini söyledi ve sonrasında da malumunuz soyunma odasının yolunu tutmak zorunda kaldım. Şunu bilmenizi isterim ki tepkimin başlıca sebebi, vicdani olarak rahatsızlığı yüzüne vurmuş bir insanın içine düştüğü çaresizliğe çok yakından şahit olmam ve bundan daha kötüsü söz konusu bu çaresizliğin, Trabzonspor'a zarar vermiş olmasıdır. Benim ise kişisel olarak vicdanım rahat fakat içimi sızlatan, yukarıda anlattığım çaresizlik ve basiretsizlik anının takımımızın gayretine ve azmine darbe vurmuş olmasıdır. Kendisine tepki gösterdiğim yardımcı hakemin iyi niyetini ve art niyetini sorgulamaksızın onun da vicdanıyla başbaşa kalıp aynaya baktığında o an açığa vurduğu çaresizliğinden üzüntü duyacağını umuyor, ondan değil fakat sizlerden ve bu takımı can-ı gönülden seven herkesten özür diliyorum. Ayakta kalmamız ve direnişe tüm gücümüzle devam etmemiz umuduyla, selamlarımla."


Bunları da Beğenebilirsiniz