Gündem Haberleri

  O tatmin olmadı 10 kişiyi görevden aldı

  Esra KAYA / ANKARA
  17.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KPSS’deki kopya skandalı ardından YGS’deki şifreli kitapçık iddiaları ile tartışmaların odağı haline gelen ÖSYM’de “Görevlendirme” yoluyla çalışan 10 kişinin işine dün son verildi.

  Bu kişiler, kadrolarının bulunduğu YÖK’teki görevlerine geri gönderildiler. ÖSYM yönetimi, kararın gerekçesini, “YÖK’te personele ihtiyaç olduğuna” dayandırdı. Ancak ÖSYM kulislerinde görevden alma nedeninin bu görevlilerin dışarıya bilgi sızdırdığı iddiaları ortaya atıldı. ÖSYM’de görevden alınanlardan bir kişi sınav hizmetlerinde, bir kişi genel sekreterlikte, üç kişi Ar-Ge biriminde, iki kişi başkan yardımcıları ofisinde, bir kişi bilgi işlemde uzman, bir kişi test araştırma biriminde bilgisayar işletmeni, bir kişi de bilgi işlem dairesinde bilgisayar işletmeni olarak görev yapıyordu.

  İnsanlık suçu   

  Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, kararı Hürriyet’e şöyle değerlendirdi: “Görevden almalar insanlık suçu. Bu ÖSYM’deki kadrolaşmanın göstergesi. İçeride ne bilgi var da personel dışarı sızdıracak? Biz zaten ÖSYM Başkanı Ali Demir’in açıklamalarıyla yetiniyoruz. O ne bilgi verirse onun üzerine değerlendirme yapıyoruz.”
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı