« Hürriyet.com.tr
MENÜ

O sözün nedenini Denizli’ye açıkladım

Başkan Yıldırım Demirören, geçen yılki sözleriyle ilgili "Hocamızı korumak için Mustafa Denizli ve Samet Aybaba ile ilgili bir açıklama yaptım. O günün şartlarına göre doğru bir açıklamaydı" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İşte Yıldırım Demirören’in 7 Aralık 2007tarihinde Lig Tv’de canlı yayında söylediği o sözler... / Video

BEŞİKTAŞ Başkanı Yıldırım Demirören, Mustafa Denizli ile birlikte katıldığı imza töreninde çarpıcı açıklamalar yaptı. Demirören, görevden ayrılan teknik direktör Ertuğrul Sağlam’a yanıt verirken Denizli’yi de hedef alan geçen yıl kullandığı "Kulübe giremez" sözüne de açıklık getirdi. Konuşmasına "Ertuğrul Sağlam’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum" diyerek başlayan Demirören, "Herkes şunu bilmeli ki Beşiktaş Başkanı istediği zaman, istediği yerde ve özellikle kimsenin beklemediği kötü bir mağlubiyet aldığı zaman istediği hocayla konuşur" dedi.

Demirören şöyle devam etti: "Geçen sene Bursa maçı oynamadan önceki atmosferi düşünmenizi istiyorum. Ben hocamızı korumak için Mustafa Denizli ve Samet Aybaba ile ilgili bir açıklama yaptım. O günün şartlarına göre doğru bir açıklamaydı. Zaten o günlerde aynı zamanda aile dostumuz olan Mustafa hocamı da aradım ve bunun nedenlerini açıkladım. Beşiktaş’ı şampiyon yapacağına inandığımız Mustafa hoca ile bir anlaşma yaptık. Camiamıza hayırlı olsun."

Denizli de bu konuyla ilgili, "Saatlerdir buradayım başkanın geçen yılla ilgili söyledikleri bizim hemen akabinde konuştuğumuz bir olaydı" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz