« Hürriyet.com.tr
MENÜ

O soruyu Hürriyet düzeltti

Arjantin'deki 45 dakika süren sunumumuz sonrasında heyetimiz başka bir salonda Türk gazetecilerin de katıldığı bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda bir Japon gazetecinin 'Gezi' eylemlerini kastederek sorduğu hatalı bir soruyu Hürriyet Gazetesi Spor Müdürü Mehmet Arslan düzeltti.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Sunum sonrasında yapılan toplantıda heyetimize Türk ve yabancı gazetecilerden sorular soruldu...

Bir Japon gazeteci şu soruyu sordu; "Siz olimpiyatları çok istiyorsunuz ama halkınız oyunlara karşı, hatta karşıt gösteriler yaptı."

Heyetimiz şu cevabı verdi; "Türkiye'de olimpiyatlara yönelik destek çok yüksek. Hatta öncelerde yüzde 80'lerde olan destek şimdilerde yüzde 90'lara yükseldi."

DÜZELTMEYİ MEHMET ARSLAN YAPTI

Japon gazetecinin sorduğu hatalı soruyu düzelten isim Hürriyet Gazetesi Spor Müdürü Mehmet Arslan oldu. Arslan, Japon gazetecinin 'karşıt gösteri' sorusunu şu sözlerle düzeltti: "Japon meslektaşımın sorusundaki hatayı düzeltmek istiyorum. İstanbul'da yapılanların olimpiyatlara karşı bir tavır olduğunu söyledi. Bunun olimpiyatlara karşı bir tavır değil çevreci bir hareket olduğunu belirtmekte fayda var. Bunu ben ifade edeyim ama sizde düzeltin lütfen."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler