Futbol O sola baktı ben sağa
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

O sola baktı ben sağa

Sadri Şener, duruşmada Aziz Yıldırım ile yan yana gelmesini böyle anlattı.“Mahkeme Başkanı beni ön tarafa oturtmak istedi. ‘Ben gelmem’ dedim o ısrar etti. Bir süre sonra başan Aziz Yıldırım’ın yanına oturttu. Ama o sol tarafa baktı, ben sağ tarafa baktım.”

TRABZONSPOR Başkanı Sadri Şener, “Federasyon bize kupayı vermezse hukuku çiğnemiş olur. Federasyona imza attığımız için normal bir mahkemeye veremiyoruz. Ama federasyon, ‘Ligi böyle tescil ediyorum. Bu kulüp bu işleri yapmıştır ama şampiyon o’ derse biraz tuhaf olmaz mı” diye sordu. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Şener kendine has üslubu ile pek çok konuda açıklamalarda bulundu. Mahkeme sürecinde Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile bir araya gelmesini de anlatan Şener, “Mahkeme Başkanı beni ön tarafa oturtmak istedi. ‘Ben gelmem’ dedim o ısrar etti. Bir süre sonra Aziz Yıldırım’ın yanına oturttu. Ama o sol tarafa baktı, ben sağ tarafa baktım. 1 saat böyle oturduk” diye konuştu. Sadri Şener şunları söyledi:

‘29 senedir şampiyon olamadık demeyin’

“HUKUKİ şampiyon biziz. Bunun tersini söyleyecek kimse olduğunu sanmıyorum. Artık bundan sonra kupa olur olmaz, bu mücadele verilir. Ama müzemizde o bölümü ayırdık. Aranızda genç olanlar, eskileri bilenler, hiç şampiyonluk görmemiş olan ‘29 yıldır şampiyon olmadık’ cümlesini artık konuşmasınlar. Sizler de şampiyonluk gördünüz. 29 senedir şampiyon olmayan Trabzonspor ifadesini kullanmayacaksınız. Çünkü bunu hukuk söylüyor. Hukuktan da daha üstün organ olmadığına göre şampiyonluğumuz hepimize hayırlı olsun.”

TRABZONSPOR'DA NEŞELİ İDMAN

YENİ SEZON FORMA NUMARALARI

SADRİ ŞENER'İN AÇIKLAMALARI / WEB TV

‘3’er puan silsen eder 20 puan’

“MAHKEME diyor ki, ‘Şurada şurada şike yaptın’. Bunu Türkiye Cumhuriyeti Ceza Mahkemesi diyor. Bunları yapmadım, diyebiliyor musun? Diyemiyorsun. Bunların hepsinden en kötü 3’er puan silsen, eder sana 20 puan. Öyle hesapla. ‘Hayır öyle hesap edilmez’ diyemezsin. Bizim puanımız da silinemez. O zaman ne olacağı ortada. Federasyon bize kupayı vermezse hukuku çiğnemiş olur. Biz bu konuda çok önemli hukukçularla çalışıp CAS ve UEFA sürecini bir şekilde götüreceğiz. Ama ondan sonra bize kupayı falan vermediler; intihar edecek halimiz yok. Ama içimiz şüpheyle dolacak.”

Karşılanmaya alışkın değilim

ŞİKE davasında temize çıkmasının ardından İstanbul’dan uçakla Trabzon’a gelen Sadri Şener, havalimanında yöneticiler ve taraftarlar tarafından karşılandı. Çiçek verilen ve boynuna bordo mavili kaşkol takılan Şener yakılan meşalelerin dumanı nedeniyle zor anlar yaşadı. Trabzonspor Başkanı, “Karşılama alışkın olduğum bir şey değil ama mutluluk veriyor. Buraya aklanarak gelmek güzel. Daha bir dik geliyorsun sorulara daha net cevap veriyorsun” dedi.

Burak’a Lazio’dan başka teklif yok

ŞENER, “Burak’ın kontratında 5 milyon Euro ve bundan sonraki satışından yüzde 25 vermek kaydıyla gidebilir maddesi var. 5 milyonu getiren yok şu ana kadar. Bir tek Lazio’dan teklif geldi, onlar da ‘Şöyle ödeyelim, böyle ödeyelim’ diyor. Burak efendi çocuk. Trabzon’a gelmek istemediğini, yurtdışına veya başka takıma gitmek istediğini belirtmiş” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle