Gündem Haberleri

  O slogana ne dedi

  Hürriyet Haber
  14.06.2013 - 04:00 | Son Güncelleme:

  15. gününe giren Gezi Parkı olaylarında atılan 'Mustafa Keser'in askerleriyiz' sloganı ile gündeme gelen Mustafa Keser, duygularını anlattı. A Haber’de Şirin Sever’in sunduğu Jurnal programına bağlanan Keser "Demokratik tepkide benim ismimi kullanmışlar" dedi.

  Siz bu olaylardan sloganlardan haberdar mıydınız? 

  Televizyonlardan, arkadaşlardan bizi uyarıp, böyle böyle yazıların olduğunu söylediler. Tabi çıkış nedeninin ne olduğunu bilmiyordum, sonradan öğrendik.

  Nasıl öğrendiniz?

  Arkadaşlar aradı, en son gelen bir habere göre bizim esprili kişiliğimizden, sıcak oluşumuzdan kaynaklanan bir de işin iki tarafında da olan, hem dini bütün, gazinosu olan biri olduğum için olabilir. Bizi seçmişler. Türk milletinin mizah yeteneği fazladır

  Rahatsız oldunuz mu?

  Ne alaka dedim, benle olayların ne alakası var, ben Gazi Mustafa Kemal miyim? Bu sevecen ve esprili tarafımızdan dolayı, ben demokratik ve adil bir insanımdır. Demokratik tepkide benim ismimi kullanmışlar.

  "PROTESTO HAK AMA İŞİ TERÖR BOYUTUNA GETİRMEMEK GEREK"

  Hassasiyetiniz iyi yönde yani

  Bu tür şeyler olabilir insanların demokratik haklarını arayıp protesto etmesi doğal, ben de katılıyorum, ama katılmadığımız şeyler de var bu işi terör boyutuna getirmeden yapılmalı. Sabah 7'de haberleri izliyordum, Taksim'den görüntüler veriliyor, polis ısrarla anons ediyor, protesto grubuna müdahil durum yok, pankartları sökeceğiz, Gezi Parkı'na müdahale etmeyeceğiz demesine rağmen ara sokaklardan ağzında burnunda maske, elinde molotofkokteyli, etrafında fazla kimse de yok, sokağın arasından molotof atıyor. Bu hareket protesto değil, onları ayırmak gerekiyor. Ben insanların demokratik haklarını kullanmasının doğal olduğunu ama bu artık iki ağacın kesilmesi değil, birikmiş bazı konular var. Hükümetimizin yapmış olduğu, ben 60 küsur yaşındayım, hiç ellenmemiş konulara el atmıştır. İş yapılan yerde hata da olur, eksik de olur. Zamanla düzelir.          

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı