Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

O slogan değişmeli!

BAZI maçlar vardır, bellidir. Rakibin gücünden, temposundan, formundan. Senin isteğinden, arzundan, motivasyonundan.

Büyük bir aksilik olmazsa kazanırsın, rahatlarsın. Dünkü karşılaşma da o sınıfa dahil bir 90 dakikaydı. Lefter anılırken, Alex’in bir haftalık aradan sonra iki gol birden atması sevindirdi taraftarı.
Kuşkusuz taraftar da çok mutlu oldu kaptanlarının bu geri dönüşüne. Ama oyundan alındıktan sonra diğer arkadaşları gibi kulübeye gitmeyip soyunma odasının yolunu tutmamalıydı. Van’dan gelen küçücük taraftarın senin elini tuturak sahaya çıktığı için çok mutlu Alex. Maçtan önce canlı yayında senin için “O benin Lefter’im” dedi. Fenerbahçe’nin kaptanlığı çok değerlidir Alex. Onu en iyi şekilde temsil ettiğini de kabul ediyorum. Oyundan alınmada alınganlık yapma. O zaman çok daha büyürsün.
Yeni Alex “Miro”
Fenerbahçe taraftarı yeni çıkacak “IPhone 5”i bekler gibi Sow’u bekliyor. Mikroişlemcisi android mi, ne kadar hızlı. Gol pozisyonlarında vuruşları ne kadar teknik görmek istiyor. Dünkü futbol Sow’un Fenerbahçesi için de güzel bir örnek oldu. Savunmada Bilica olmaz Serdar forma giyer. Solda Ziegler bazen kontenjana takılır, Caner oraya monte edilir. Orta göbek Emre ile Cristian’ın. Ama Topuz’un da sakatlık ve ceza hallerinde şansı yüksek. Ve daha hızlı, daha golcü Fenerbahçe’nin en merak edilen hattı, hücumu. Solda Stoch, sağda Dia ya da Mehmet oynar bu takımda. Alex’in önünde Sow banko.
Stoch için fazla söze gerek yok. Fenerbahçe’nin “Yeni Alex’i” Miro.. Dünya çapında bir oyuncu olabilir. Alex’le oynamak, Kocaman’ın elinde şekillenmek, Fenerbahçe forması giymek onun için çok değerli. Kayserispor’u ise çok beğenmedim.
Ve taraftar. Sezon başından beri inanılmaz motiveler lige. Soğukta bile hiç susmadılar. Rakip üzerinde baskı oluşturdular. Sadece bir slogana takıldım. O da, “Darağacı’nda bile son sözün Fenerbahçe” olması.  O sloganı değiştirin. Fenerbahçe yaşamın başı, güzelliği, zorlukları, çığlıklarıdır. Ama asla bir insanın son sözü olacak kadar öteye gitmeyeceğini bilir Fenerbahçe. Ülkesine, bayrağına, inançlarına bağlıdır. O yüzden o sloganı değiştirin. Kill For You’yu, Kalbinde Fenerbahçe’yi Yaşatanlar olarak değiştirdiğiniz gibi..
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI