Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  'Ö-SE-YE-ME' 'hoşgörülü' sayıldı

  Hürriyet Haber
  18.10.2007 - 10:08 | Son Güncelleme:

  Youtube sitesinde oluşturdukları amatör kliple popüler olan Deli Grubu üyesi yedi genç hakkında beraat kararının gerekçesi tamamlandı.

   ŞARKIYI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN - Video

  Ankara 4. Sulh Ceza Mahkemesi, www.youtube.com adlı internet sitesinde yayımlanan amatör kliple popüler olan ve ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan'ı bile güldüren "Ö-SE-YE-ME g...ye" şarkısının yaratıcıları, Deli Grubu üyesi yedi genç hakkında, "Kurul halinde çalışan kamu görevlilerine görevlerinden dolayı hakaret" suçundan açılan davada verilen beraat kararının gerekçesini tamamladı.

  Beraat kararının gerekçesinde, söz konusu sözlerin Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi (AİHS) çerçevesinde "eleştiri ve hoşgörü sınırları içersinde" kaldığı belirtildi. Karar, ÖSYM tarafından temyiz edilmezse kesinleşecek.

  İddianamede, grup üyeleri Cengiz Sarı, İbrahim Akkaya, Enis Çoban, Mehmet Albas, Mustafa Kırgül, Reşat Saral ve Bahadır Eser'in TCK'nın 125/3-4-5. maddelerinde düzenlenen, "kurul halinde çalışan kamu görevlilerine görevlerinden dolayı hakaret" suçundan ve bu suçu birden çok işlemekten 1 yıl 5 ay 15 gün hapisle cezalandırılmaları istenmişti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı