Ege Haberleri

EGE

  O SAVUNMAYA, BU CEZA

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  14 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 13 Temmuz 2012 - 18:16

  BASKETBOL Federasyonu Disiplin Kurulu, İzmir BŞB Antrenörü Mustafa Ağme’ye, Final Grubu’ndaki Söğütsen Seramik maçındaki ilginç protestosu yüzünden iki müsabakadan men ve 2 bin TL para cezası verdi.

  8-13 Mayıs tarihlerinde Bursa’da yapılan 3. Lig Final Grubu karşılaşmalarının ikinci gününde İzmir BŞB, şampiyonluğun favorisi Söğütsen Seramik’le karşılaştı. İzmir temsilcisi, güçlü rakibi önünde maça ortak olunca, hakemlerden art arda hatalı düdükler gelmeye başladı.
  SÖĞÜTSEN’in 1.80’lik guardı Cihan’ın, BŞB’nin 2.08’lik pivotu Barbaros’a yaptığı faullü blok da hakemler tarafından es geçilince, çileden çıkan Antrenör Ağme, takımına “Savunma yapmayın” talimatı verdi. Son iki dakikada İzmir BŞB’liler savunmada ellerini bile kaldırmazken, müsabakayı 87-58 kazanan Söğütsen şampiyon, BŞB ise ikinci olarak 2. Lig’e yükseldi. Disiplin Kurulu, Ağme’nin bu tutumunu affetmedi ve 2 maç men, 2 bin TL de para cezası verdi.

  Düşününce bana da şık gelmedi

  İzmir Bşb Antrenörü Mustafa Ağme, Disiplin Kurulu’nun verdiği cezaya itiraz etmeyeceğini açıkladı. Hakemlerin maç boyunca inanılmaz taraflı bir yönetim sergilediğini belirten Ağme, “Ancak şu anda yeniden düşününce, hakemleri protesto edip savunma yapmamak, bana da pek şık gelmiyor. Neticede olan oldu. Önümüzdeki yıl yine 2. Lig’de, İzmirli gençlerle ses getirmek istiyoruz” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı