Gündem Haberleri

  O raporu ispatlıyorum Erdoğan ne yapacak

  Süleyman DEMİRKAN
  23.08.2009 - 00:52 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, "Ellerine bir kağıt almış Amerikan projesi diye dolaşıyorlar. İspat ederlerse biz her şeye varız ama ispat edemezlerse alçaktırlar ve namussuzdurlar" sözleriyle tepki gösterdiği raporu, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’ın gündeme getirdiği ortaya çıktı.

  Vural, hükümetin bu süreçte yapmak istediklerinin söz konusu rapordaki görüşlerle örtüştüğünü savunarak, şunları söyledi: "Başbakan kendi projelerini bilmediklerini açıkladı. Peki bilmedikleri bu projenin, ABD projesi olmadığını söylemek bir çelişki değil mi? 15 Ekim 2007 tarihli, Amerikan Dış Politikası ile ilgili Ulusal Komite adına David Phillips imzalı raporun adı: ’PKK’nın Silahsızlandırılması, Terhis Edilmesi ve Entegre Edilmesi’ adını taşıyor. Raporda 301. maddede Türklüğe hakaretin suç olmaktan çıkarılması isteniyor, bu yapıldı. Bir kamu kanalının Kürtçe yayın yapması isteniyor, TRT Şeş Kürtçe yayına başladı. Topluma Kazandırma Yasası adıyla genel af çıkarılması isteniyor, bu da gündemde. 134 PKK yöneticisinin bir üçüncü ülkede ’mülteci’ durumuna düşürülmesi isteniyor, bu da konuşuluyor. Kürdistan yönetimi ile ortaklık geliştirilmesi öneriliyor, bu da yapıldı, yapılıyor. ’DTP muhatap alınsın’ isteniyor, Başbakan ’PKK’yı terör örgütü olarak lanetlemedikleri sürece görüşmem dediği halde Ahmet Türk ile görüştü. Güneydoğu’ya yatırımların artırılması isteniyor, bu talep de karşılandı, karşılanıyor."

  Vural şöyle devam etti: "Ben bu projenin ABD projesi olduğunu bu şekilde ispatladım. Her şey ortada. Sayın Başbakan, ’İspatlarlarsa her şeye varız’ dedi. Şimdi ne yapacaksa yapmasını bekliyorum."
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı