Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

O puanlar Türkiye’ye

Tuğba Karademir: "Beni ve Türkiye’yi destekleyen hakem olmadığı için artistik puanlarım yine düşük çıktı. Artrenörüm ’Kanada adına yarışsaydın, puanların çok daha yüksek olurdu’ dedi.

İpek ARIOĞUL/ANKARA
SON GÜNCELLEME
TORİNO 2006 Kış Olimpiyatları’nda artistik patinajda 21. olan Tuğba Karademir, "Beni ve Türkiye’yi destekleyen hakem olmadığı için artistik puanlarım yine düşük çıktı. Dünya Şampiyonası’nda da aynı şeyin olmasından korkuyorum" dedi. Türkiye adına bir ilki gerçekleştirerek artistik patinajda serbest programa katılma hakkını kazanan Türk patenci Tuğba, "Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ettiğim için çok mutluyum" diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

"Oldukça iyi bir seri sundum ve teknik puanlamada beşinci oldum. Ancak artistik puanlamam düşük çıktığı için 21. oldum. Türkiye’den geldiğim için ve Türkiye bilinmediği için arkamda duran hakem de yok. Puanlamayı yapan hakemler orada ülkeleri adına kulis yapıyor, birbirlerine yardımcı oluyor. Ama beni destekleyecek kimse olmadığından, rahat rahat düşük verebiliyorlar. Oysa, herkes artistik performansımın ve teatral unsurlarımın çok iyi olduğunu söylüyor."

Hiç pişman olmadım

Tuğba,
Kanadalı antrenörünün kendisine "Kanadayı temsil etseydin, puanların çok daha yüksek çıkardı. Şimdi Türkiye puanları alıyorsun" dediğini kaydetti. "Türkiye adına yarışmaktan hiç pişman olup olmadığını?" sorusuna ise Tuğba, şu yanıtı verdi: "Asla pişman olmadım. Hep ülkemi temsil etmek istedim ve daima da edeceğim. Sadece artık sabırsızlanmaya başladım. 4-5 yıldır bu yarışmalara katılıyorum ve yıllar hızla geçiyor. Sonuçlara şaşırsam da artık ne yapacağımı bilemiyorum. Bir ay sonra Dünya Şampiyonası var ve orada da aynı şeyin olmasından korkuyorum."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler