Ege Haberleri

  O projeye İngiltere'den destek geldi

  Hürriyet Haber
  09.12.2014 - 01:05 | Son Güncelleme:

  KARABAĞLAR Belediyesi'nin de içinde yer aldığı Kolektif Bilinç Derneği'nin yürüttüğü "İnsan Hakları İhlalleri için Yenilikçi Yöntemler ve Deneyim Paylaşımı Projesi"ne İngiltere'den destek geldi. İngiltere Cambridge'de faaliyet gösteren Balık Arts Vakfı temsilcileri İzmir'e gelerek Karabağlar Belediyesi yetkilileri ile 2 gün süren deneyim paylaşımı toplantıları gerçekleştirdi.


  Geçen 15 Ekim'de başlayan ve 14 ay sürecek proje kapsamındaki ilk toplantıya Balık Arts Vakfı Direktörü Yeşim Güzelpınar ve Vakıf Yetkilisi Saadet Türkmen, Karabağlar Belediyesi'nden ise Başkan Yardımcısı Rahim Ürünveren, Özel Kalem Müdürü Ceyhan Kayhan, Kültür Müdürü Salim Çetin, Sosyal İşler Müdürü Pelin Erda, AB Proje ve Ar-ge Uzmanı Mehtap Yıldırım, Kolektif Bilinç Derneği Başkanı Günay Toprak ve Proje Koordinatörü Yudum Çura katıldı.
  Toplantının ilk gününde Karabağlar'da yer alan sivil toplum örgütlerinin yapıları ve belediye ile ilişkilerinin yanı sıra Balık Arts Vakfı'nın İngiltere'deki yerel yönetimlerle olan ilişkileri masaya yatırıldı. Toplantının ikinci gününde ise dernek üyeleri Karabağlar'da yer alan İzmir Kadınlar Birliği Derneği'ni (İZKAB) ziyarete gitti, çalışmalarla ile ilgili bilgiler aldı. Vakıf üyeleri ayrıca İngiltere'de yürütmüş oldukları çalışmalar hakkında bilgi verilerek fikir paylaşımında bulundular. Vakıf üyeleri daha sonra Karabağlar'da yer alan kentsel dönüşüm dernekleri yetkilileri ile görüşerek toplantıları tamamladı.


  FARKLI ETKİNLİKLER GERÇEKLEŞTİRİLECEK
  AB ve Türkiye Sivil Toplum Diyaloğu III - Siyasi Kriterler Hibe Programı kapsamında 14 ay sürecek olan projenin ilerleyen dönemlerde Londra-Enfield Belediyesi ve sivil toplum kuruluşları ile çalışma ziyaretleri, web sayfası hazırlıklarının yapılarak STK ağlarının oluşturulması, kısa filmlerin çekimi ve gösterimi, broşür ve afişlerin hazırlanması, forum tiyatro uygulama hazırlıklarının gerçekleştirilmesi de sağlanacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı