« Hürriyet.com.tr
MENÜ

O pozisyon penaltı değildi

“Bizim Gaziantep ile oynadığımız maçta Cüneyt Çakır’ın verdiği penaltı, yan hakem kararıyla verilmiş bir penaltı. Penaltı da değildi, o ayrı konu. F.Bahçe’nin Buca maçında kazandığı penaltı da aynı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
TRABZONSPOR Başkanı Sadri Şener, Gaziantepspor’u 3-0 yendikleri maçın kilit pozisyonu olarak kabul edilen 22. dakikadaki Dany-Burak mücadelesinde verilen penaltı kararının yanlış olduğunu söyledi. Gündemdeki olayları değerlendiren Şener, lig şampiyonluğu yarışında sonuç ne olursa olsun, kazananı tebrik etmek gerektiğini ifade etti.

Hiçbir hakemin bilerek hata yaptığını düşünmediğini belirten Sadri Şener, “Hakemlerin daha az hata yapmaları yardımcılarının form durumlarına bağlı. Çünkü bütün ölümcül kararlar ceza sahası içinde veriliyor. Mesela bizim Gaziantepspor maçında Cüneyt Çakır’ın vermiş olduğu penaltı kararı yan hakem kararı ile verilmiş bir penaltı. Penaltı da değildi o ayrı bir konu. Ankara’da Gençlerbirliği-Fenerbahçe maçında ofsayt kararını vermeyen yine yan hakem kararıydı. Fenerbahçe’nin, Bucaspor maçında kazandığı penaltı. Bunların aynısı bizde de olan şeyler” diye konuştu./images/100/0x0/55ea39f4f018fbb8f8728adf

Bizi ‘Yunan’ yaptılar

Şener, Gaziantepspor maçında açılan “Günahların Takımı Fenerbahçe” pankartı yüzünden 15 bin lira para cezası aldıklarını hatırlatarak, “Gözlemci bir şey dememiş, Polis toplamamış. Savunma yaptık. Biz de Fenerbahçe’nin bizimle ilgili pankartlarını gönderdik. Bir tanesi çok tuhafıma gitti. Bizi ‘Yunan’ yaptıkları pankartlar da var; Pontus’a dayandırarak yapılan. Biz bir şey demedik. Federasyon Fenerbahçe’ye bir ceza verelim demedi” ifadesini kullandı.

Alex’i beğeniyorum

Şener, lig yarışı konusunda, “Şampiyonluk avantajı iki kez bizim elimizdeydi. Şimdi Fenerbahçe’nin elinde rakibimizin puan kaybetmesini beklemekten başka çaremiz yok. Fenerbahçe büyük bir camia, onlar da şampiyonluğu hak ediyorlar. Bizde şampiyonluğu hak ediyoruz. Sonuç ne olur ise olsun kazananı tebrik ederek sezonu noktalamak lazım” diye konuştu. Sadri Şener, Türkiye’de en beğendiği futbolcuların Fenerbahçeli Alex, Eskişehirsporlu Sezer, Alper ve Gaziantepsporlu Cenk Tosun olduğunu sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler