Ege Haberleri

EGE

  O polislere ceza istemi

  Hürriyet Haber
  03 Eylül 2013 - 01:34Son Güncelleme : 02 Eylül 2013 - 18:03

  İZMİR’deki Gezi Parkı eylemleri sırasında geçen haziran ayında polisler Gündoğdu Meydanı’ndaki protestoculara karşı cop ve biber gazı kullandı.

  Gruptan da polise taş atıldı. Polis, meydandaki kalabalığa çok sert müdahale edip dağıttı. Bu sırada Kordoboyu’nda rıhtımda oturan ve eylemle ilgileri olmadığı öne sürelen birkaç genç de polislerce coplandı. Üç polis buradaki gençleri coplarken, biri de genç kızın saçını çekti. Bu görüntüler Türkiye genelinde büyük tepkiye neden oldu. İçişleri Bakanlığı’nın görevlendirdiği müfettişler sözkonusu iki polisi kask numaralarından belirleyip soruşturma açtı. Müfettişlerin önce pasif göreve çektiği üç polis daha sonrada açığa alındı.
  Saç çekme olayına karışan iki polisle ilgili İçişleri Bakanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü müfettişleinin ortak raporu tamamlandı. İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne gelen dosyada, iki polis memurunun cezalandırılmasının istendiği öğrenildi. Tekrar ifadeleri alınacak olan polis memurlarının, il disiplin kurulu kararına göre, kınamadan, 24 ay kıdem tenziline kadar cezalandırılabilecekleri bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı