GeriSpor O penaltıyı dışarı atmalıydı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  46
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

O penaltıyı dışarı atmalıydı

Tecrübeli oyuncu, ‘30 yaşındayım ve 13 yıldır profesyonelim. Topu oyundayken elime alacak kadar salak değilim. Penaltı dışarı atılabilirdi. Penaltı, dışarı atılsaydı çok şık olurdu. Bunlar her insanın başına gelebilir’ dedi.

SÜPER Lig’in 5. haftasına damga vuran olay kuşkusuz G.Saray-Sivasspor maçında yaşandı. Yeşil sahalarda görülmezi çok zor olan penaltı pozisyonunun kahramanı Hakkı Hocaoğlu, hakkında olumsuz konuşanlara sitem etti, G.Saray’ın penaltıyı dışarı atması gerektiğini söyledi.

Tecrübeli oyuncu, şunları söyledi:

Yardımcı hakem bayrak kaldırdı. Ben o sırada orta hakem Mustafa Çulcu’yu görmedim. 25 bin kişinin bağırdığı bir ortamda düdük sesini duymak zorlaşıyor. Hakemin oyunu durdurduğunu zannettim. Benim de hakeme sırtım dönüktü. Hem bizim takımın oyuncularının, hem de Galatasaraylı futbolcuların topun peşinden koşmayı bırakarak geriye doğru çekildiklerini gördüm.

Aklına gelmeyebilir

Bu sırada Mustafa Çulçu’nun bana eliyle yaptığı işareti de, (Oyunu çabuk başlat) diye algıladım.
30 yaşındayım ve 13 yıldır profesyonelim. Topu oyundayken elime alacak kadar salak değilim. Sadece haberler veren, benim de çok izlediğim bir televizyonun pazar akşamki spor programında benim hakkımda aşağılayıcı sözler kullanan 2 yorumcuyu ise kendi vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum. Hakaretlerinden dolayı dava açmayı düşünmüyorum.’

İlginç pozisyon nedeniyle Galatasaray’ın penaltıyı dışarı atıp atmaması gerektiği konusundaki soruya da cevap veren Hakkı, sözlerini şöyle sürdürdü:

Ümit Karan atmayabilirdi ama o anda aklına gelmemiş de olabilir. Ama penaltı, dışarı atılsaydı çok şık olurdu. Bunlar her insanın başına gelebilir. Futboluma devam edeceğim. Bu olay da beni olumsuz etkilemeyecek.‘

Bazı güçler

Maç içinde hakemin tüm takdir haklarını Galatasaray’dan yana kullandığını da iddia eden Sivassporlu oyuncu, ‘Büyük takımlara karşı sadece mücadele edebilirsiniz. Başka bir şey yapmanıza da bazı güçler izin vermezler. Hakem Sivasspor’u ezmek için elinden geleni yaptı. Galatasaray’ın bunlara ihtiyacı yok. İnsanlar renklerden korkmasınlar’ dedi.

Hakkı, ‘Bazı güçler kim‘ sorusuna ise, ‘Bunların ne olduğunu herkes biliyor’ yanıtını verdi.

Karan: Aklımdan geçmedi

ÜMİT Karan, Hakkı Hocaoğlu’nun açıklamaları üzerine şunları söyledi: ‘Bu konuyu tartışmaya bile gerek yok. Kendi hatasını niye başkalarına atıyor ki. Hakkı, demek ki maçtan kopmuş, oyunu takip etmiyordu ki böyle bir hareket yaptı. Hakem penaltı kararını verdi. Bundan sonra sahada bu karara ondan başka kimse itiraz etmedi. Kendi arkadaşları bile bir şey demedi. Hakkı’nın bundan sonra sahada hakemi takip etmesi gerekir. Topun başına geçtiğimde asla böyle bir şey aklımdan geçmedi.’

Hakkı hatalıydı

Hakkı’
nın pozisyonunu da değerlendiren Alman çalıştırıcı, şunları söyledi: ‘Hakkı’nın pozisyonu, önemli olan, maçı etkileyen bir pozisyon değildi. Hakkı’yla konuşmaya gerek yok. Karman çorman bir olaydı. Yardımcı hakem bayrak kaldırdı, orta hakem devam ettirdi. Hakkı için bu bir hataydı ve çok çabuk toparlayacağını düşünüyorum. Galatasaray’ın penaltıyı dışarıya atmasını beklemedim.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle