« Hürriyet.com.tr
MENÜ

O paralara acıyorum

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, yabancı futbolculara verilen yüksek rakamlara isyan etti.

DHA
SON GÜNCELLEME

Güneş: "Sahada 6 Türk futbolcu olsun, gerisi yabancı olsun. Kontenjan dolayısıyla kaliteli yabancı telaşı alma içerisinde olan takımlar çok paralar harcıyor. Sonuçta da bir sürü dolar yurt dışına çıkıyor. Bu paralara acıyorum" dedi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, hemen hemen her dönem tartışma konusu olan yabancı sınırlaması konusuna farklı bir boyut getirdi. Güneş, sahada en az 6 Türk futbolcu olması gerektiğini belirterek, "6 + 2 yabancı kontenjanı sınırlamasını doğru bulmuyorum. 11 futbolcudan 6'sının yabancı olması şık değil ve bu Türk futbolcuların önünü tıkıyor. Biz de dahil olmak üzere tüm takımlar bu yabancı kontenjanını iyi şekilde kullanmak için büyük paralar harcayıp, futbolcular getiriyoruz. Ancak oyuncu burada tutmadığında, ona verdiğin bonservis bedelinin yanı sıra bir de gitmek için para talep ediyor" dedi.

"YABANCI FUTBOLCULARDA UYUM SORUNU YAŞANABİLİYOR"

Yabancı sınırlamasının milli takımda oynamış olmak koşuluyla serbest bırakılması gerektiğini de vurgulayan Güneş, şöyle konuştu: "Türk oyuncular sahada daha fazla olduktan sonra yabancı oyuncu sınırlaması kalksın. Ama bir yaş sınırı veya milli takımda oynamış olma koşulu koyularak kaldırılsın. Böyle olunca tüm takımlar daha fazla alternatif içerisinden kendisine en uygun olanını seçecektir. Mesela bizim transferlerimizden Arçil ve Şota en uyguna gelip en verimli olanlardı. O dönemden sonra çok oyuncu alındı ve çok paralar verildi. Ben de dışarıdan baktığımda böyle değerlendirdim ancak bazen bunlar gerekiyor. Gelenin direk oynamasını istiyoruz ama bazen uyum sorunu da yaşıyoruz."

PİLOT TAKIMIN RAKİBİ TAVŞANLI LİNYİTSPOR

Bank Asya 1. Ligi'ne yükselebilmek için play - off grubunda mücadele eden Trabzonspor'un pilot takımı Trabzon Karadenizspor'da, Çorumspor'u mağlup ederek yarı finale kalmanın mutluluğu yaşanıyor. Yarın akşam TKİ Tavşanlı Linyitspor ile final maçına kalabilmek için mücadele edecek olan bordo - mavililerin teknik direktörü Ahmet Özen, "Genç ama arzulu ve istekli bir takımız. Trabzon'un Bank Asya Birinci Ligi'nde temsil edilmesi gerekiyor. O da biz olmak istiyoruz. Yarın akşam da güzel futbolla galip gelerek, son maça kalmak arzusundayız" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler