« Hürriyet.com.tr
MENÜ

O para bende olsa

2 Ekim’deki seçimlerde yeniden aday olan Karabıyık, “TFF’yi anlayamıyorum. Hala devletten, ‘Bize stat yap’ diye yardım istiyorlar. Senin 300 milyon lira bütçen var. İstesen her yıl üç tane stat yaparsın” dedi.

Erman TOROĞLU
SON GÜNCELLEME

TÜRKİYE Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, Erman Toroğlu ile yaptığı görüşmede çarpıcı açıklamalar yaptı. Karabıyık, özellikle Türkiye’de voleybola ayrılan düşük bütçeye dikkat çekti. “2006’da bütçe 2.6 trilyon liraydı, bu rakam şu anda 40 milyon lira” diyerek serzenişte bulundu. 2 Ekim’deki olağan genel kurulda aday olan Karabıyık, “Seçimi kazanmam ya da kaybetmem önemli değil, ben yine çıkar kürsüde konuşmamı yaparım” dedi.

TFF'DEN AÇIKLAMALARA YANIT

Futbol Federasyonu halen kirada

Türkİye Futbol Federasyonu’nu eleştirerek, “Futbol Federasyonu’nu anlayamıyorum. Hala devletten bize stat yap diye yardım istiyorlar. Senin 300 milyon bütçen var. Her yıl üç tane stat yaparsın. Bu bütçenle hala gidip, Tarabya’da bir binada kirada oturuyorsun. Bu sana, Futbol Federasyonu olarak yakışıyor mu” ifadelerini kullanan Karabıyık’ın söylediklerinin satırbaşları ise şöyle...

Deplasman yasağı çok mantıksız

Türkİye’de federas-yonlar, polis ve kulüpler yetkilerini kullanmıyor, kaçıyor. Ne demek misafir takımın seyircisinin salon ve statlara gelmemesi... Özel güvenliğe inanmıyorum. Polis görevini hakkıyla yaparsa bir şey olmaz. 10 tane polisle stada, salona gireni ararsan neyin olayı olacak.

Şu anda voleybola yaptıklarımız yalnızca yüzde 10-15 arasında.. 2007’de Türkiye’yi tamamen taramaya başladık. İstanbul, Ankara, İzmir’de salon ve oteller yaptık. Beş yıldızlı oteller... Şimdi Bursa’da salon yapıyoruz.

Olimpiyat istiyorsanız

Yabancı sayısında büyük kavga çıktı. Net bir şekilde bakana şunu söyledim: “İleride benden olimpiyat istiyorsanız bu böyle olacak. İstemiyorsanız sizin dediğiniz gibi olsun.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler