"Ayşegül Domaniç Yelçe" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ayşegül Domaniç Yelçe" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ayşegül Domaniç Yelçe

O’nun ardından...

Merhabalar sevgili okurlar. Bugün ne yazacağımı bilmiyorum. Yazmak istediğim çok şey var ama sanıyorum yazacak gücüm pek yok. Ama yine de deneyeceğim.

Sevgili eşimin cenazesi Karacaahmet Şakirin Camii’nden kaldırıldı. Bu benim isteğimdi; nedeni ise caminin bedensel engelliler için ulaşılabilir oluşu. Bizler, pek çok mekâna ulaşamadığımız gibi, camilerin çoğuna da ulaşamıyoruz. Örneğin babamın cenazesinde çok zahmet çekmiştim. Pek çok yakınımın cenazesine ise hiç katılamadım bu nedenle. Ama bu kez hiç zorlanmadım. Camiyi tasarlayanların ellerine ve yüreklerine sağlık.

Çoğu kişiden farklı, olağanüstü güzel bir insanla evli olduğumun bilincindeydim hep. Son yolculuğuna tanıklık eden kişilerin kimlikleri ve sayıları ise bir kez daha hatırlattı bunu bana.  

Sözün bittiği yerdeyiz şimdi. Eşimin rahatsızlığı boyunca beni hiç yalnız bırakmayan sevgili arkadaşlarıma, onu uğurlamaya gelen tüm dostlara, mesajları ile acımı paylaşan okurlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Biliyorum ki, ben O’nun olmadığı bir dünyaya ayak uydurmaya çalışırken de hep yanımda olacaklar. Bu inanç bana dayanma gücü veriyor.

Bugün daha fazla yazamayacağım için hepinizden özür diliyorum.

Engellerimizi hissettirmeyecek, engelsiz bir yaşam dileği ile...

X