Gündem Haberleri

  O müteahhit çadırıyla kayboldu

  Hürriyet Haber
  31.10.2011 - 10:59 | Son Güncelleme:

  Van Erciş’te 20’ye yakın kişinin yaşamını yitirdiği Sevgi Apartmanı’nın müteahhidi Salih Ölmez, havuzlu lüks villasının bahçesine kurduğu iki Kızılay çadırı ve çadırların önünde bulunan son model cipi ile Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Tepki çeken Ölmez, çadırları bahçesinden kaldırdı, kendisi de kayıplara karıştı.

  Depremin ardından tek bir çatlak dahi olmayan villasının bahçesine iki tane Kızılay çadırı kuran Ölmez, villasına komşu olan binalar hasarlı olduğu için ailesiyle bu çadırları kullandığını söylemişti. Tepkiler üzerine iki gün önce çadırlardan birini ihtiyaç sahibi bir depremzedeye verdiğini açıklayan Ölmez’in lüks evi ve bahçesinde şimdi yeller esiyor.

   

  Vatan Gazetesi'nden Kenan Butakın ve Arif Taşkın'ın haberine göre, villanın bahçesinde ne çadır, ne lüks bir cip var artık. Lüks villanın bahçe kapısı kilitli... Salih Ölmez’in halkın tepkisinden dolayı daha önce de bahsettiği Ankara’daki evine gittiği sanılıyor.

   

  "CESARETİ OLAN VARSA GELSİN BU VİLLADA OTURSUN" / WEB TV

   

  Savcı Ölmez’in peşinde

   

  Erciş Cumhuriyet Başsavcılığı, şikayet beklemeden resen harekete geçmişti. Savcılar başlatılan soruşturma kapsamında enkazları tek tek inceledi. Her enkazdan ise kurulan ekiplerle numuneler alındı. Şu anda Erciş’te 4 farklı ekip bu işlemi yapıyor. Salih Ölmez’in çöken Sevgi Apartmanı için üç gün önce Erciş Savcısı Deniz Ayça Gerçek, binadan numune aldı.. Alınan numuneler TÜBİTAK’a gönderildi. Buradan gelen rapora göre hukuki süreç devam edecek. Eğer raporda müteahhitin hatası tespit edilirse, Ölmez için hapse kadar gidecek süreç başlayacak.

   

  O MÜTEAHHİT KONUŞTU / WEB TV  

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı