Gündem Haberleri

  O motosiklet sürücüsünden "akıl raporu" istenecek

  Hürriyet Haber
  14.07.2015 - 01:32 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da, tehlikeli akrobasi hareketleri yaparak motosiklet kullanan Engin C.’nin ehliyetine el konuldu. Sürücünün, belgesini tekrar alabilmesi için ise "akli dengesi yerindedir raporu alması gerekecek.

  Yürekleri ağızlara getiren olay Bakırköy’de yaşandı. D-100 Karayolu üzerinde motosikletle seyreden Engin C., 100 kilometre hızla giderken, tehlikeli akrobasi hareketleri yapmaya başladı. Plakasının bir kısmı kapalı olan motosikletle yaklaşık 20 kilometre boyunca kendi hayatını ve trafiği hiçe sayarak ilerleyen Engin C.’nin yolculuğu Levent’e kadar devam etti. O anlar kameralara da yansıdı. Görüntülerin televizyonlarda yayınlanması polisi de harekete geçirdi. İstanbul Emniyeti’ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri Engin C.’nin adresini belirledi. Sivil Trafik Büro Amirliği görevlilerince Emniyet’e getirilen Engin C’nin önce ehliyetine el konuldu. Daha sonra sağlık kontrolünden geçirilen motosiklet sürücüsü, alkol ve uyuşturucu testi için örnek alınmasının ardından Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edildi.

  O motosiklet sürücüsünden akıl raporu istenecek

  "TEPKİ OLARAK YAPTIM"

  Engin C., Emniyet çıkışında, "Niçin böyle bir şey yaptın sorusunu, "Amacım kimsenin hayatını tehlikeye düşürmek değildi. Bu sporu yapmak için İstanbul’da yeterli alan bulamıyoruz. Bir nevi tepki olarak yaptım diye yanıtladı.

  O motosiklet sürücüsünden akıl raporu istenecek

  AKIL RAPORU İSTENECEK

  Sivil Trafik Büro Amiri Emre Şen ise ehliyetine el konulan sürücü hakkında, Karayollarında insanların can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürmek suçundan işlem yapılacağını belirtti. Bu maddeye göre, 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak olan Engin C.’nin motosikleti de trafikten men edildi. Engin C.’nin ehliyetini geri alabilmesi için ise "akli dengesi yerindedir raporu alması gerekecek.

  O motosiklet sürücüsünden akıl raporu istenecek


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı