« Hürriyet.com.tr
MENÜ

O Mehmet geri gelecek

Amerikan Ulusal Basketbol Ligi'nde (NBA) Utah Jazz'ın formasını giyen milli basketbolcu Mehmet Okur, sakatlığının etkilerini tam olarak atlatmasıyla birlikte, “Daha önceki senelerdeki Mehmet Okur'u en kısa zamanda tekrar göstermeyi umduğunu” söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Takımının deplasmanda Washington Wizards'a 108-101 yenildiği maçın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Okur, aylarca takımından uzak kalmasına neden olan sakatlığının ardından şu anda sağlık durumunun daha iyi olduğunu belirtti.

Geçen sezon geçirdiği ağır sakatlık yüzünden 8 ay boyunca çok fazla oynama fırsatı bulamadığına ve bu süreyi genelde tedaviyle geçirdiğine işaret eden Okur, tam sahalara dönmüşken bu sefer de ayak bileğinden ve belinden sakatlandığını, sağlık durumunda “inişli çıkışlı” bir süreç yaşadığını anlattı.

Sakatlığı yüzünden uzun süre ayağının üstüne basamadığını, kaybettiği kası tam yeni yeni kazanmaya başlarken yeni sakatlıkların ortaya çıkmasıyla kariyerinde “kötü bir süreç” geçirdiğini kaydeden Okur, yaşananları “şanssızlık” olarak niteledi.

“ESKİ MEHMET OKUR'U TEKRAR İZLETECEĞİM”

Okur, “Şu anda kendimi daha iyi hissediyorum. İnşallah bundan sonra da sezon sonuna kadar hiç sakatlanmam, bu şekilde devam ederim. Ayak kaslarım güçlendikten sonra sahada daha da istediklerimi yapacak konuma geleceğim. Daha önceki senelerdeki Mehmet Okur'u tekrar göstereceğimi düşünüyorum. Şu anda performans açısından yüzde 75-80'lerdeyim ama inşallah en kısa zamanda o kası da güçlendirip sezon sonuna kadar istediğim eski Mehmet Okur'u inşallah seyredenlere tekrar izleteceğim” diye konuştu.

Wizards'la oynadıkları maçı da değerlendiren Okur, Batı Konferansında takımların güçlerinin birbirlerine çok yakın olması nedeniyle sezon sonunda bir iki maçın bile çok farkettireceğine dikkati çekti.

“İki maç kaybedip 8'inciliğe, 9'unculuğa düşüp, iki maç kazanıp ikinci ya da birinci olabilirsiniz. O yüzden çok değerli maçlar bunlar” diyen Okur, aslında Washington'a kazanmak için geldiklerini, geçen yıllara göre deplasmanlarda çok daha iyi oynadıklarını, geniş bir kadroya sahip olduklarını ifade etti.

Okur, “Bugün olmadı, istediklerimizi sahaya yansıtamadık. Özellikle savunmada rotasyonlarda çok geç kaldık. Karşı takıma çok kolay basketler verdik. Böyle oynadığımız sürece tabii ki maç kazanamayız, ama bu (deplasman serisindeki) ilk maçtı, şimdi deplasmanda 3 maç daha oynayacağız. İnşallan onları kazanıp eve döneriz” dedi.

“GÖNÜL İSTERDİ Kİ BEN DE ORADA (DÜNYA BASKETBOL ŞAMPİYONASINDA) OLAYIM”

Mehmet Okur, geçen yaz Türkiye'de düzenlenen Dünya Basketbol Şampiyonasıyla ilgili bir soru üzerine de, öncelikle Türk milli takımındaki herkesi tebrik ettiğini, takımın çok iyi mücadele ettiğini söyledi.

Milli basketbolcu, sözlerine şöyle devam etti: “Gönül isterdi ki ben de orada olayim. Ben de çok arzulu, istekliydim orada olmak için. Fakat sporun içinde olan birşey sakatlık, ne zaman sizi bulacağı hiç belli olmuyor. Tam kendimi iyi hissetmeye başlamıştım, iyi performans yakaladığım bir süreçte sol ayak aşil tendomunu kopardım. Daha önce de söylediğim gibi 8-9 ay sürdü bunun tedavisi. Yeni yeni oynamaya başladım. Gönül isterdi ki ben de orada olayim, ama kısmet değilmiş”.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler