« Hürriyet.com.tr
MENÜ

O kupa temiz futbolun sembolü olacak

Kupa peşinde olmadıklarını belirten Trabzonspor Başkan Yardımcısı Çakıroğlu, TFF kongresi sonrası olumlu tepkiler aldıklarını söyledi.

Yunus Emre SEL / DHA
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor Başkan Yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu, “2010-2011 yılı şampiyonluk kupası, artık müzeye konulacak bir cisim değil, Türkiye’deki temiz futbol için olmazsa olmaz bir semboldür” diye konuştu.
TFF’nin olağan genel kurulunda kulüp olarak çok olumlu tepkiler aldıklarını belirten Çakıroğlu, “Başkanımız İbrahim Hacıosmanoğlu, hemen hemen herkesten tebrik aldı. Daha sonra Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören de çıkıp konuştuğunda farklı bir şey söylemedi. Kısaca, ‘İbrahim Bey doğru söylüyor’ dedi. Federasyonun eski başkanlarından Haluk Ulusoy’un açıklamasında da söylediği gibi, ‘Hacıosmanoğlu’nun açıklamalarına neden cevap veremiyorsunuz’un karşılığı Hacıosmanoğlu’nun doğru konuştuğudur” dedi.

‘BENZER OLAYLARIN ÖNÜNE GEÇİLİR’

Çakıroğlu, şöyle devam etti: “Kupa artık bana ve Türk futbolunda, hakkı yenilmiş her takıma göre, kupanın gelmesi demek, gerekli cezaların verilmesi ve adaletin sağlanması demek. Kupa bir sembol. Bu mücadelemiz, ‘Biz kupa aldık’ anlamında değil. Kupanın gelmesi demek, Türk futbolunda artık böyle şeylerin olmayacağı, bir daha hiç kimsenin hakkının yenmeyeceği anlamına gelir. Ayrıca bırakın Süper Ligi, amatörde bile bir takımın hakkının yenilmesinin önüne geçilmiş olunur.”

Alanzinho ve Zokora yolcu

TRABZONSPOR’un 12 yabancısından en az 4’ünü göndereceği öğrenildi. Bordo mavililer transfer teklifleri gelen Zokora ve Alanzinho’yu elden çıkaracak. Jebrin’e de 1461 Trabzon’da kiralık oynaması teklif edilecek. Colman için Beşiktaş’ın teklifini bekleyen Trabzon, Janko, Emerson ve Marek Cech’i de yollamayı planlıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz