"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

O kötü tecrübeden sonra çocuğum olmayabilir

Sevgili Güzin Abla, ben 19 yaşında bir genç kızım. Üniversitede psikoloji okuyorum. 13 yaşındayken babamın arkadaşının tecavüzüne uğradım.

Korktum kimseye söyleyemedim. Ama bu tecavüzün ardı arkası kesilmedi. 14 yaşındayken hamile kaldığımı öğrendim; ne yapacağımı bilemedim, kimseye anlatamadım.
Yasa dışı yollardan kürtaj oldum. ?imdi ise ne hissettiğimi bilemiyorum. ?u sırada o adam birçok kıza tecavüzden hapiste ama seneye çıkıyor. Çok korkuyorum yine bana gelir diye. Artık ailem ve bazı arkadaşlarım bu durumu biliyor. Eski sevgilimle 3,5 yıl birlikteydik birbirimizi çok sevdik ama ayrı olmak zorundayız. Çünkü birbirimize zarar veriyoruz.
Bana tecavüz eden adam hakkında her şeyi biliyor ve kendini bu olaya adamış durumda. Yntikam almayı düşündüğü için başının belaya girmesini istemiyorum. ?aşkın ve çaresizim. Hâlâ aldırdığım bebek rüyalarıma giriyor.
O yaşadığım an çok korkunçtu abla, kimse yoktu yanımda. ?imdi pişmanım çünkü geçen ay doktora gittim ve rahim duvarında zedelenme olduğunu hamile kalabileceğimi ama bebeği taşımamın çok zor olduğunu söyledi.
Evet belki de çocuğum olmayacak; belki evlat edinirim ama yine de ben bu yaşadıklarımı hak etmemiştim. Anne olmayı, bebeğimi karnımda taşımayı, onun büyüdüğünü görmeyi o kadar isterdim ki... Bunları sana yazarken gözyaşlarımı tutamıyorum, inan. Bir insan 13 yaşındaki bir çocuğa tecavüz edebilecek kadar nasıl bir pislik, olabilir ki...
O aşağılık adamı unutamıyorum, bana yardım edin lütfen.


 Rumuz: Unutamıyorum

Canım yavrum, durumuna gerçekten çok üzüldüm. Ne yazık ki böyle aşağılık insanlar var...
Ancak şunu da sormadan edemeyeceğim, bu ahlaksız adam sana bunları yaparken, annen-baban neredeydi? Neden bunlara katlandın, çocuk aldıracak hale geldin de, neden annene durumu anlatmadın?
?u anda ailem biliyor, diyorsun o halde sonuçta onlara söylemek zorunda kalmışsın, neden daha önce söyleyemedin? ?imdi hâlâ o adamdan korkmana gerek var mı? Hapisten çıksa bile, artık ailen, özellikle de herhalde baban, bu arkadaş dediği adamın yaptıklarını öğrendiğine göre, sanırım seni koruyacaktır.
Sevdiğin gence sırtını dönmen de yanlış bence. Seni gerçekten seviyorsa, elbette bu adam hakkında iyi niyetli olmayacaktır ama, intikam duygusu yerine, sabretmeyi öğrense daha iyi olmaz mı?
Sevdiğin gence, ona ne kadar ihtiyacın olduğunu, onu kaybetmekten korktuğunu anlatmalısın. Bu arada her şeye rağmen, eğitimine devam etmen gerçekten senin ne kadar güçlü bir kız olduğunu gösteriyor.
Dilerim okulunu bitirip, iyi bir psikolog olursun ve yaşadığın tecrübeyle, senin gibi mağdur olmuş kızlara yardımcı olabilirsin. Bu arada zaman içinde tedavi de olabilir, hamile de kalabilirsin.

X