Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  “O korgeneral ayağa kalkmadı gideceği yeri buldu”

  18 Mayıs 2011 - 12:33Son Güncelleme : 18 Mayıs 2011 - 17:18

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ankara Ticaret Odası'nın “Rekortmenler Plaket Töreni”nde konuştu. Erdoğan konuşmasında Çanakkale’de yaşadığı bir olayı anlattı ve “Bir ülkenin başbakanı anma törenine gider de bir Korgeneral ayağa kalkmaz mı. Kalkması gerekir. Kalkmadığı takdirde bedelini öder. Bedelini de ödedi. Çanakkale’de anma törenlere gidiyoruz bu beyefendi ayağa kalkmadı. Ondan sonra gereği yapıldı o ayrı mesele. Ama şimdi bakın gideceği yeri o da buldu” dedi.

  Başbakan’ın toplantıda yaptığı konuşmada sözünü ettiği korgeneralin kim olduğu merak konusu olurken ismi geçen komutanın Balyoz Davası’nda tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne konulan MHP Milletvekili adayı Korg. Engin Alan olduğu öğrenildi.

  Engin Alan olayı böyle anlatmıştı

  “O korgeneral ayağa kalkmadı gideceği yeri buldu”

  Sözcü Gazetesi’nde geçen yıl konu ile ilgili olarak yer alan haberde ise Engin Alan’ın, Erdoğan'ın bugün dile getirdiği olayla ilgili ifadeleri vardı. Çanakkale'de görev yaptığı yıllarda Erdoğan'a karşı sergilediği tavrı anlatan Alan, "18 Mart törenlerinden Kolordu olarak biz sorumluyduk. Bütün program yapıldı. Bana Vali aracılığı ile haber gönderiyor, 2 saat geç gelecekmiş, töreni geç başlatsınlar diyor! Kabul etmedim, emir değişmez dedim. O da zamanında gelmek zorunda kaldı. Konuşması bitti. Ayağa kalkmadım, alkışlamadım. Olay budur." diye konuştu.

  ERDOĞAN ATO'DA KONUŞTU

  Erdoğan, “Ankara, bugün artık sadece Hakkari'nin, Edirne'nin, Muğla'nın, Iğdır'ın değil, Bağdat'ın Kabil'in, Trablus'un, Kudüs'ün, Saraybosna'nın dahi yanı başında, bir el uzatımı mesafesinde duruyor. Bugün Ankara, sadece Türkiye'nin değil, bütün mazlum ve mağdur coğrafyaların, yoksul milletlerin umudu, umut ışığı olmak gibi bir misyonu taşıyor. Dünyanın neresinde olursa olsun, her denklemde Ankara hesaba katılıyor. Her konuda artık Ankara'nın ne diyeceği bekleniyor” dedi.

  Konuşmasına, Ankara'da, gelir vergisi, kurumlar vergisi ve ihracat dalında rekor kıran iş adamlarını tebrik ederek başlayan Erdoğan, ATO Başkanlığına seçilen ve kendisi de bir rekortmen olan Salih Bezci ile arkadaşlarına başarılar diledi.

  Başbakan Erdoğan, önceki gün Ankara'da seçim çalışmaları kapsamında 3 ilçede miting gerçekleştirdiğini, bunun yanında, İvedik Organize Sanayi Bölgesinde bir resmi açılış yaptığını, hem İvedik hem de Ostim'e hitap edecek çok önemli eserleri Ankara'ya kazandırdıklarını ifade etti.

  İŞTE ERDOĞAN'IN KONUŞMASININ TAMAMI

  BAŞBAKAN'IN KORGENERAL AÇIKLAMASI / WEB TV

   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 359 Yorum }
  • serdar demirtan 18.5.2011 23:31:49
   ayağa kalkmadı diye hapse atılan birisi. ve burası demokratik, yargısı bağımsız bir ülke. vay vay vay vay...
  • mustafa yakupoglu 18.5.2011 23:31:48
   Anahtar kelimeler" AYAĞA KALKMADI ve karşılığında YERİNİ BULDU" Peki yerini bulduran savcılar mı? Yoksa başbakan mı? İfadeden çıkarılan mantıki sonuca göre başbakan...DEMEK Kİ SAYIN GENARELİMİZ AYAĞA KALKMADIĞINDAN ÖTÜRÜ YARGILANIYOR...İddaname böyle mi??????
  • doktor doktor 18.5.2011 23:31:46
   erdoğanın yaşı geç önünde bir 20 yılı var keser döner sap döner gün gelir hesap döner bu seçimi kazandı hadi öbürünüde kazandı yaa ondan sonraki bir gün kaybettiğinde etrafında kimler olacak erdoğan acaba erbakanın yanında kaldımı
  • Selim Selimcan 18.5.2011 23:31:22
   Başbakanım diye, tüm insanların önünde el pence durmasını nasıl bekleyebilirsiniz?Şok! Bekledin. Sen Başbakansan, o da Korgeneral. Sen saygıya layıksan, o da layık. Nasıl oluyor da, senin saygın, onun saygısını, onu cezalandırmayı da kapsıyor, üstün oluyor(!) Üstelik, onurunu inciterek söylüyorsun!
  • ralf butzke 18.5.2011 23:29:52
   Basbakan Törenin yapilacagi gün ve saati ne zamandan beri biliyordu? Sekreter veya onun Günlük Planini hazirlayanlar Törenin hangi Saattte baslayacagini biliyorlardi, ona göre Plan yapilir 10 15 bilemedin 30 Dakika gecikse Tören Organizasyonu herhalde beklerdi. RTE bilerek gergin hava yaratiyor.
  • Kıllanan Adam 18.5.2011 23:29:36
   Bu ülkenin eski cumhurbaşkanına "sus da bey zannetsinler" diyen birine müstahaktır yapılan...
  Sayfa Başı
  Haberlerdiriliş ertuğrul 68. bölüm fragmanıdiriliş ertuğrul son bölümSonbaharrotasiistanbulYağmurlu havada gezilebilecek yerlerSalzburgAVUSTURYA