« Hürriyet.com.tr
MENÜ

O konuşmayı Dinç yapmış

Emenike’nin menajeri Konyar ile görüşen kişi Mosturoğlu değildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

F.Bahçe Kulübü avukatı Sami Dinç, Karabükspor maçı öncesi Erdem Konyar’a, “Şey yapsın ya ağrım var falan deyip oynamasın ya. Ya da bomb.k oynasın, ...bi daha, dayanamaz gol atar” dedi.

FUTBOLDA şike soruşturmasını yürüten özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk’in hazırladığı iddianame, 9 Aralık 2011’de İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti. Bu olayın ertesi günü, dava kapsamında tutuklu olarak yargılanan Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu’nun, kulüp başkanı Aziz Yıldırım’dan aldığı talimatla, 8 Mayıs 2011’deki Karabükspor maçı öncesi Emmanuel Emenike’nin menajeri Erdem Konyar’ı telefonla arayıp, “Ya ağrım var falan deyip oynamasın ya da bomb.k oynasın, bi daha, dayanamaz gol atar” dediği ifade edilmişti.

25 Nisan 2011’de görüştüler

BU haber üzerine Şekip Mosturoğlu’nun avukatı Naim Karakaya, bir düzeltme yaptı ve olayın kamuoyuna yansıtıldığı şekilde olmadığını anlattı. Buna göre Mosturoğlu ile Konyar, iddia edildiği gibi bir telefon görüşmesi kesinlikle olmamıştı. Konyar’a Emenike hakkındaki o sözleri söyleyen kişi, halen dava kapsamında tutuklu olarak yargılanan Fenerbahçe Kulübü avukatı Sami Dinç’ti.
Şike iddianamesinde, 25 Nisan 2011’de Dinç’in, davanın diğer tutuklu sanıklarından Ali Kıratlı’yı telefonla aradığı, görüşmenin gerçekleşmediği ve bu sırada telefon açılmadan arka planda Konyar’a şunları söylediği yazıldı:
“Daha bir gelişme yok onu konuşacağım... Ha geliyor ... şey yapsın ya ağrım var falan deyip oynamasın ya. ya da bomb.k oynasın, ...bi daha, dayanamaz gol atar sı.rız hep beraber olmaz yani.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz