Gündem Haberleri

  O kocaya indirimli 31 yıl

  Salih ÜÇTEPE / DHA
  18.12.2014 - 23:10 | Son Güncelleme:

  Evini yakan, karısını ve sevgilisi olduğunu iddia ettiği komşusunu öldüren koca, iyi hal ve tahrik indirimiyle 31 yıl hapis cezası aldı.

  ADANA’da psikolojik rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören Yakup Yılmaz (39), eşi Songül Yılmaz’ın (27) başvurusu üzerine evden uzaklaştırıldı. Şikâyetin geri alınmasıyla eve dönen Yılmaz, komşuları 2 çocuk babası Çetin Altun’la (36) eşinin ilişki yaşadığından şüphelendi. 20 Temmuz sabahı Altun’un karşısına çıktı.

  ÖNCE ALTUN’U, SONRA EŞİNİ

  Paniğe kapılan Altun, otomobiliyle geri geri kaçmak isterken duvara çarptı. Yılmaz da Altun’u tabancayla boynundan vurdu. Ardından da evine koşarak eşi Songül Yılmaz’ı vurdu. 5 gün sonra yakalanan koca 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki savunmasında şöyle dedi: “Çetin aracıyla evimin önünden geçerken ‘Sen adam değilsin. Şerefsizsin. Senin o kadının evinde ne işi var’ dedi. Ben de vurdum.” Mahkeme sanığa eşini öldürdüğü için ağırlaştırılmış, Altun’u öldürdüğü için de ömür boyu hapis cezası verdi. Yılmaz’ın cezası tahrik ve iyi hal indirimiyle 31 yıl 8 ay hapse döndü.

  YAKUP Yılmaz, 9 Mart 2011’de borcu yüzünden evinin elektriği kesilince anne ve babasını oturdukları evden atıp, eşi ile çocuklarını rehin almıştı. Evini yakan Yılmaz, valilik binası önünde üzerine benzin dökerek kendini yakmaya çalışmıştı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı