Gündem Haberleri

GÜNDEM

  O koca için sadece 6.5 yıl istendi

  Nurettin KURT/ANKARA
  27 Eylül 2014 - 01:25Son Güncelleme : 27 Eylül 2014 - 00:25

  Eşi Hasret K.’yı tornavida ile 43 yerinden yaralayan koca için toplam 6.5 yıl hapis istenen iddianame, mahkemece kabul edildi.

  İSTANBUL Cumhuriyet Savcılığı, eşi Hasret K.’yı tornavida ile 43 yerinden yaralayan, kızı Y.K.’ya (11) da şiddet uygulayan Yakup K. hakkında, toplam 6.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

  TEDBİR KALDIRILMIŞ

  Mahkemece kabul edilen iddianamede, olayda basit yaralanan çocuk için 1.5 yıl, hayati tehlike raporu alan Hasret K. için 5 yıla kadar hapis cezası istendi. Hasret K.’nın avukatı Fikret Sucu, “Dava öldürmeye tam teşebbüsten açılmalıydı” diyerek tepki gösterdi.
  Yaralama sonrası savcılığının talebi üzerine Yakup K. hakkında eşine 200 metre yaklaşmaması yönünde Anadolu 1’inci Aile Mahkemesi’nin, 27 Ağustos’ta verdiği ‘tebdir’ kararını 2’nci Aile Mahkemesi’nin iki gün sonra kaldırdığı ortaya çıktı. Kararın kendisine dün sabah ulaştığını belirten Hasret K., “Yargı zorla ‘Git bu kadını öldür öyle gel’ diyor. Cezaevinden çıktıktan sonra beni bu adamdan kim koruyacak”diye isyan etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı